20 fotogrāfijas, kuras slavenas padarījis internets

Līdz ar Photoshop izplatīšanos ir diezgan sarežģīti noteikt, vai internetā tik plaši pieejamie attēli ir īsti vai neīsti. Listverse.com ir apkopojis 20 patiesas bildes, kuras radījušas lielu popularitāti internetā. Gandrīz visas izraisīja diskusijas par to patieso izcelsmi. Visās bildēs ir attēloti patiesi notikumi, bet dažām seko izdomāti stāsti… Šeit apskatīsim dažas no fotogrāfijām.

Šimpanze Anjana

Šimpanze Anjana

Anjana ir šimpanze, kas dzīvo ASV Dienvidkarolīnas īpaši apdraudēto un reto sugu institūtā (The Institute of Greatly Endangered and Rare Species in South Carolina, ASV, TIGERS). Kopš jaunības Anjana ir uzņēmusies palīdzēt zooloģiskā dārza kopējai audzināt mazuļus, kas tikuši nošķirti no ģimenes. 2008.gadā viņas stāstu izplatīja medijos pa visu pasauli un bilde ar Anjanu un tīģera mazuli strauji izplatījās internetā. TIGERS dibinātāja Dr. Bhagavan Antle sacīja: „Anjana ir piebiedrojusies kopējai, palīdzot ar mazuļiem. Viņa ir bijusi kā surogātmāte leopardiem, lauvām, orangutāniem un baltajiem tīģeriem. Viņa baro mazuļus ar pudelīti un guļ tiem līdzās. Viņa ir lieliska asistente.”

Aptumsums virs Bangkokas

Saules aptumsums rodas, kad mēness aizvirzās starp zemi un sauli tādējādi pilnīgi vai daļēji nosedzot sauli. 2010.gada 15.janvāra saules aptumsums bija gredzenveida, kas nozīmē to, ka mēness diametrs bija mazāks par saules diametru, kā rezultātā saule izskatījās kā gredzens. Šis notikums bija ilgākais tūkstošgades gredzenveida aptumsums un ilgākais aptumsums līdz 3043.gada 23.decembrim. Tā ilgums bija 11 minūtes un 7,8 sekundes. Uzreiz pēc aptumsuma neskaitāmas fotogrāfijas, kas atspoguļoja šo notikumu, izplatījās internetā. Šī bilde, kurā ir redzams lidmašīnas siluets uz daļēja aptumsuma fona, tika uzņemta Bankokā, Taizemē.

Sabradātais Hulio Aparicio (Julio Aparicio)

Sabradātais Hulio Aparicio (Julio Aparicio)

Hulio Aparicio ir viens no slavenākajiem Spānijas matadoriem. 2010.gadā viņš uzstājās Svētā Izidora festivālā (Festival of Saint Isidoro), kas tiek uzskatīts par vissnozīmīgāko buļļu cīņu notikumu. Tas norisinās Plaza de Toros las Ventas ringā Madridē, Spānijā. Pasākumā laikā bullis sadragāja Aparicio seju. Buļļa rags iedūrās Aparicio vaigā un iznāca laukā pa viņa muti. Viņš tika nopietni ievainots un viņam tika veiktas divas operācijas. 2010.gadā šī bilde ātri apceļoja internetu.

Lidmašīna saduras ar kravas auto

Lidmašīna saduras ar kravas auto

1976.gada 4.februārī Gvatemalā notika liela zemestrīce. Apkārtne smagi cieta no zemestrīces radītajiem postījumiem un vairums no saulē kaltētajiem ķieģeļiem būvētās mājas Gvatemalas tuvumā bija pilnīgi iznīcinātas. Zemestrīce notika agrā rīta (plkst. 3:01), kā rezultātā bojā gāja 23 000 cilvēku. 1976.gada jūnijā žurnāls National Geographic šaj zemestrīcei veltīja izdevumu. Vienā bildē no izdevuma (autors: Robert W. Madden) ir redzama lidmašīnas katastrofa. Bildes apraksts vēsta: „Cīnoties ar sānu vējiem, glābējlidmašīna ietriecas kravas automobilī, kamēr tās pilots centās nosēsties uz lielceļā, kas atrodas netālu no Sanarates. Brīnumainā kārtā neviens nav nopietni ievainots.” Sanarate ir lielākā pilsēta El Progresso apgabalā Gvatemalā.

Kurts Venners (Kurt Wenner)

Kurts Venners (Kurt Wenner)

Kurts Venners ir mākslinieks ar starptautisku slavu. Viņš ir vislabāk pazīstams ar to, ka ieviesa 3D gleznošanas mākslu. Jaunībā Venners strādāja NASA par advancētu zinātnisko ilustratoru. Viņš radīja konceptuālas nākotnes kosmosa gleznu projektus un starpplanētu ainavas. 1980.gadā Venners pirmo reizi iepazīstināja ar 3D gleznām Santa Barbaras mākslas muzejā. Lai vizualizētu savus darbus, viņš ieviesa jaunu ģeometriju. Gadiem ejot, Venners ir kļuvis starptautiski pazīstams un ceļo pa pasauli, strādājot pie augstas klases klientiem. Interneta izplešanās ir veicinājusi Vennera popularitāti un daudzi no viņa portretiem ir kļuvuši virāli.

Biterrūtas mežu ugungrēks

Biterrūtas mežu ugungrēks

2000.gadā ASV piedzīvoja šausminošu ugunsgrēku sezonu. Augustā jau bija nodegusi zeme apmēram 4 milj. akru platībā. 2000.gada 6.augustā Bitterrūtas mežā netālu no Seulas Rietumu Montanā vairāki ugunsgrēki saplūda. Attēlā redzami brieži, kas no upes vēro liesmas. 2000.gadā fotogrāfija strauji izplatījās internetā un turpina simbolizēt postījumus, ko nodarīja uguns.