LED pret LED..!?

Vai Tev kādreiz ienāk prātā doma: «Vai es tiešām pērku pareizo TV?» Tas ir liels ieguldījums, tāpēc mūsu padoms – tikai pārzinot tehnoloģijas, izdarīsi vislabāko izvēli!

Ko Tu visticamāk nezini ir tas, ka lielākā daļa tā saukto “LED televizoru”, kuri ir atrodami mūsu veikalos, patiesībā ir LCD televizori ar LED fona apgaismojumu. Tā kā LCD paneļi paši neizstaro gaismu, tam vajadzīgs gaismas avots. Iepriekšējiem LCD televizoriem bija CCFL fona apgaismojums, kas nav slikts, taču tas parasti ir tumšāks un patērē daudz vairāk elektrības kā jaunākais LED fona apgaismojums. Šie jaunie televizori ir gaišāki, to bildes skaidrākas un tie noteikti ir energoefektīvāki.

Izklausās labi, vai ne? Tomēr pastāv atšķirības arī starp dažādajiem LED televizoriem, ar kurām piedāvājam Jums iepazīties.

1. Edge-lit LED televizors: šaurs, bet ne konstants apgaismojums

Edge-lit LED

LED apgaismojums ir daudz gaišāks kā agrāk izmantotais CCFL fona apgaismojums. Izmantojot šo spilgtumu, ražotāji novietoja LED gaismas ekrāna sānos, nosaucot to par “edge-lit”. Šīs sānos izvietotās LED gaismas caur gaismas novadītājiem projecējas pret ekrāna centru. “Edge-lit” nozīmē daudz mazāk šo LED gaismu, kas rada iespēju televizorus padarīt arvien šaurākus un energoefektīvākus. Taču arī šiem televizoriem ir savi trūkumi. Tā kā visas LED gaismas ir novietotas pret ekrāna sānu, apgaismojums nav pilnīgi konsekventi pa visu ekrānu. Pat ja uz televizora ekrāna rādītos tikai viena krāsa, malas izskatīsies gaišākas kā pārējais ekrāns.

2. Full Array LED – labākai attēla kvalitātei

Full Array LED

Attiecībā uz spilgtuma blīvumu, tā sauktais Full Array LED apgaismojums, kas ir LCD televizoriem, noteikti ņem virsroku. Visas LED gaismas ir izvietotas aiz paneļa, līdz ar to spilgtums ir vienmērīgi sadalīts pa visu ekrānu. Šīs LED gaismas ir nepieciešams ļoti precīzi izvietot un tas nav vienkāršs darbs. Tā kā lai pārklātu visu ekrānu nepieciešams vairāk LED gaismu, šo LCD televizoru cenas ir augstākas. Ražotāji sauc šos televizorus dažādi. LG tos sauc par FULL LEDs.

3. NANO FULL LED: spilgtāks un tumšāks

Īstās priekšrocības pilna ekrāna fona apgaismojumam atrodamas LG NANO FULL LED. Atkarībā no attēla ievades, LED gaismas pastāvīgi ieslēdzas un izslēdzas, attiecīgi citas ekrāna daļas padarot gaišākas, citas tumšākas. NANO FULL LED televizori veido labāku kontrastu un ietaupa enerģiju, izmantojot to tikai vietās, kurās tas nepieciešams.

4. Organiskais LED televizors: žiletes tievuma ar nevainojamu attēlu

LED televizors

Visi šie paneli ir lieliski tehnoloģiju sasniegumi, bet ko jūs teiksiet par paneli, kas pats sev ražo gaismu? Tāds patiešām ir un mēs to saucam par Organisko LED vai OLED.

Tiem ir tik daudz priekšrocību, ka grūti izlemt, ar ko sākt. Tam nav fona apgaismojuma un tas patiešām ir žiletes platumā – pāris milimetri. Noslēpums slēpjas tajā, ka viss ir iepakots superplānā filmiņā, kas izstaro gaismu brīdī, kad saņem enerģiju.

Tomēr nekad nevajag spriest par televizoru tikai pēc tā izskata. OLED televizori ir apbrīnojami plāni, bet tas nav viss. Tam ir arī vienreizējs attēls, kāds nekad iepriekš nav redzēts platekrāna televizoriem. Tā kā gaisma ir organiska, krāsu un gaismu kontrasts bezgalīgs. Tas nozīmē arī to, ka Tu vari skatīties televizoru no jebkāda leņķa – krāsas nemainīsies, kā tas parasti notiek parastajiem LCD televizoriem. Runājot par attēla kvalitāti, OLED pārspēj visus savus konkurentus. Diemžēl šobrīd pieejamība šiem televizoriem ir ierobežota un cenas ļoti augstas.