5 vismazāk apdzīvotās vietas pasaulē

National Geographic vienkopus ir apkopojis visretāk apdzīvoto vietu topu. Piedāvājam iepazīties ar dažām no šī vientuļajām, bet arī bieži vien fascinējošajām vietām.

Grenlande

Grenlande

Dānijas sala, kas atrodas aiz Ziemeļu polārā loka, ir nosegta ar pasaulē lielāko ledus slāni. Tāpēc nav pārsteidzoši, ka tās 58 000 iedzīvotāji ir pārsvarā izvietojušies gar krastu. Tomēr, tūristi ir sākuši meklēt vismazāk apdzīvotās vietas uz zemeslodes un Grenlande ir iecienīts galamērķis. Džonatans Turtelots (Jonathan Tourtellot), National Geographic Society Center for Sustainable Destinations dibinātājs sacīja, ka Grenlande galvenokārt piesaista divu veida ceļotājus: „Vieni ir ekspedīciju kruīzu kuģi un otri – lidojuma ekskursijas uz atsevišķām Grenlandes vietām. Te nav daudz ceļu, tāpēc ir jāpārvietojas pa gaisu vai pa ūdeni.”

Folklenda salas

Folklenda salas

Albatrosam ir pietiekoši daudz vietas, lai izplestu savus spārnus Folklenda salās, Apvienotās Karalistei piederošā Dienvidamerikas teritorija ir mājvieta tikai aptuveni 3000 cilvēkiem. Katru gadu salu apmeklē gandrīz desmit reizes vairāk tūristu.

Mongolija

Mongolija

Mongolijas apdzīvotības blīvums vidēji ir divi cilvēki uz vienu kvadrātkilometru. Lielākā daļa iedzīvotāju ir pārvākusies uz pilsētām, atstājot plašos Mongolijas laukus tikpat tukšus, kādi tie bija Čingizhana laikos. Tomēr plašie Mongolijas lauki piesaista tūristu interesi.

Austrālija

Austrālija

Austrālija ir gandrīz tikpat liela kā ASV un tās pilsētas ir pietiekam blīvi apdzīvotas – gandrīz 22 miljoni iedzīvotāju. Bet vairums austrāliešu ir izvietojušies gar kontinenta krastu, valsts vidu atstājot praktiski tukšu.
„Ja jūs aplūkojiet Austrāliju no tā skatupunkta, kur ir izvietojušies iedzīvotāji, tad var redzēt, ka tie ir tur, kur ir ūdens. Un šis resurs praktiski nav pieejams kontinenta vidusdaļā ,” komentēja Gerlands. Tomēr Austrālija piedāvā plašas iespējas tūrismam.

Mauritānija (Āfrika)

Mauritānija (Āfrika)

Mauritānijas teritorija ir 1 030 700 kvadrātkilometri un tajā ir aptuveni 3,2 miljoni iedzīvotāju, kas pārsvarā ir izvietojušies gar Senegālas upi, jo tur ir pieejams ūdens. Laika gaitā ir veikti pasākumi dzīves apstākļu uzlabošanai, bet vienalga dzīve Mauritānijā vēl aizvien ir ļoti skarba.