IPS: pārliecinošs uzvarētājs LCD paneļu karā

LCD televizori šobrīd aizņem trīs ceturtdaļas tirgus. Tomēr ne visi LCD paneļi tiek izstrādāti vienādi.

Pastāv būtiskas tehnoloģiskas atšķirības, par kurām bieži nerunā, kad Jūs dodaties uz veikalu. Ja Jūs esat informēts par šīm atšķirībām, Jūs spējat izdarīt labāku izvēli un zināt, kādēļ Jums ir nepieciešams TV ar IPS veida paneli.

LED IPS

Kad runa ir par LDC televizoriem, pastāv tikai divu veidu paneļi, kuri ir apspriešanas vērti – VA (Vertical Alignment) un IPS (In Plane Switching). Kā jau Jūs drošvien nojaušat, galvenā atšķirība slēpjas šķidro kristālu novietojumā: pretēji VA veida paneļiem, IPS paneļiem tie ir izvietoti horizontāli.

VA paņeļiem ir savas priekšrocības. Piemēram, tie spēj ļoti labi bloķēt gaismu, veidot piesātinātus melnos laukumus un kontrastus. Bet tas, kas patiešām nošķir šos divus paneļus, ir pikseļu struktūra.

VA paneļi izmanto tā saucamo neviendabīgo elektriskos lauku (non-homogenous electric field) un divus tranzistorus uz vienu pikseli. Salīdzinājumam, IPS paneļiem ir homogēns elektriskais lauks un spēja vadīt šķidros kristālus vienkārši un efektīvi. Rezultātā ir krietni ātrāks reakcijas laiks ar ļoti plašu redzes leņķi, kas nodrošina skaidru un gaišu attēlu bez jebkādiem krāsas izkropļojumiem.

Tas nozīmē arī to, ka IPS-bāzēti LCD televizori piedāvā daudz dzīvākas bildes bez jebkādas ņirboņas, jo caur homogēnu lauku signāls spēj ceļot krietni ātrāk.

Cits unikālais IPS aspekts ir tas, ka brīdī, kad uz virsmas tiek uzspiests vai tai pieskaras, attēls paliek nemainīgs – bez ņirboņas vai neskaidras bildes. Par to Jūs paši varat viegli pārliecināties kādā no LG veikaliem.

Šī īpašība ir lieliska it īpaši tad, ja Jums ir bērni, kuri nereti izjūt vēlmi personiski saskarties ar TV ekrānu. Bērni var pieskarties ekrānam tik cik viņiem tīk un tas neradīs ne gaismas mirgošanos, ne ekrāna nolietošanos.

Šī ir arī lieliska izvēle, ja Jūs ekrānu izmantojat birojā un bieži gatavojat prezentācijas, jo Jūs droši varat tieši pieskarties ekrānam, nevis turēt rokās zīmuli vai ar roku norādīt uz prezentāciju no attāluma.

Ja Jūs pieskaraties VA panelim, Jūs manīsiet bildes viļņošanos un galu galā paneļa krāsu kvalitātes zudumu. IPS ekrāni salīdzinoši ir daudz izturīgāki, kas tos padara arī par ideālu risinājumu priekš skārienjūtīgiem ekrāniem. Tas ir viens no iemesliem kāpēc Apple ir izvēlējis IPS priekš iPhone.

IPS pārākumu augsti novērtē tādi profesionāļi kā dizaineri un ķirurgi. Tie ir cilvēki, kuriem precizitāte un kvalitāte tiešām ir svarīga. Tātad, kad Jūs nākamreiz dodaties iegādāties savu nākamo televizoru, pajautājiet par paneli un nebaidieties tam pieskarties. Sagaidiet kas notiks. Vai tas ir VA vai IPS? Uzvarētājs ir skaidrs.