Pilsētas, kuras apmeklēt 2012. gadā

Pēc plašiem pētījumiem un sīvām debatēm Lonely Planet ir nonācis pie slēdziena, kuras ir viņu iemīļotākās pilsētas 2012.gadam. Sarakstam ir pievienojušās gan jaunas pilsētas, gan tādas, kas varētu izraisīt Jūsu izbrīnu. Katrā no šīm pilsētām ir kas īpašs un 2012. gadā, katra no tām sevi parādīs ar jauniem pasākumiem, festivāliem un citiem notikumiem. Šeit jūs variet apskatīt, kuras pilsētas Lonely Planet uzskata par apmeklēšanas vērtām 2012. gadā.

Kadica

Kadica

Kadica izskatās pēc vecās, mierīgās Spānijas, piepildīta ar veciem vīriem, kuri pārvietojas pa kafejnīcu pilniem laukumiem. Šajā pilsētā notiek viens no lielākajiem Spānijas karnevāliem – uzdzīve 10 dienu garumā ar dziedāšanu, dejošanu un vīna baudīšanu. Šis karnevāls saprātīgajiem spāņiem ir īsts pārbaudījums, jo karnevāla laikā, kurš notiek februārī, dažādas cilvēku grupiņas, nēsājot neona krāsas parūkas un lūpu krāsu, izrāda satīriskas parodijas. Kadica nu jau tiek saukta par Ibero, kas ir Amerikas kultūras galvaspilsēta. Tā ir pirmā reize, kad šādu godu saņem kāda Eiropas pilsēta.

Honkonga

Honkonga

Noskaņojums šajā brīvajā Ķīnas pilsētā kļūst arvien dažādāks. Šis gads Honkongai būs īpaši satraucošs, ņemot vērā tās straujo pietuvošanos pilnīgai demokrātijai. Mītiņi, kas tur notiek, kļūst arvien teatrālāki, pilni ar dziesmām un dejām, kas atspoguļo pilsētu – indie mūzika un literāras ainas. Esot Honkongā, izbaudi skatu uz augstajiem debesskrāpjiem, dodies iepirkties, apmeklē mākslas galerijas un lieliskos bārus Soho rajonā.

Stokholma

Stokholma

Filma «Meitene ar Pūķa tetovējumu» noteikti ir iespaidojusi lielu daļu Stīga Lārsona fanus, kuri noteikti dosies uz Stokholmu, lai iepazītu tās šīs pilsētas netīro pusi. Diemžēl viņiem to būs grūti sameklēt, jo Stokholma izskatās perfekti kā vienmēr. Stokholma ir mājīga, kosmopolīta, apzināti alternatīva un viennozīmīgi viena no gleznainākajām pilsētām.

Kura ir Tava mīļākā un skaistākā 2012. gada pilsēta, nāksies Tev izzināt pašam – Lonely Planet sniedz Tev ieteikumus.