Grāmatas, no kurām nav iespējams atrauties

Mūsdienās grāmatu izdevēji ļoti skeptiski skatās uz nepazīstamu autoru plānajām grāmatām. Pastāv uzskats, ka plāna grāmata ir maza un necila no jebkura skatupunkta. Listverse.com piedāvā labākās grāmatas, kuras pazīstamas kā lasāmviela no kuras nav iespējams atrauties, līdz nav izlasīta pēdējā tās rindkopa.

Džordžs Orvels «Dzīvnieku ferma»

Džordžs Orvels «Dzīvnieku ferma»

Romāns ir alegorija, kas ir balstīta uz notikumiem, kas norisinājās Staļina valdīšanas laikā, PSRS. Stāsts ir par dzīvnieku fermu, kurā mītošie dzīvnieki cenšas izveidot utopisku revolūciju, rīkojot sacelšanos ar mērķi – brīvība. Katrs stāsta tēls ir pielīdzināts dažādu cilvēku tipiem un katrs no tiem ieņem būtisku lomu stāstā. Katrs no dzīvniekiem rīkojas pēc saviem uzskatiem – seko jebkurai diktatūrai, rīkojas liekulīgi, novēro visu no malas, uzticas jebkam, kas ir pie vadības, tieši tā, kā to darām arī mēs cilvēki.

Antuāns de Sent-Ekziperī «Mazais Princis»

Antuāns de Sent-Ekziperī «Mazais Princis»

«Mazais Princis» ir viena no bērnu grāmatām, kura ir lieliska lasāmviela jebkurā vecumā. Stāsts ir par princi, kurš, ceļojot no savas planētas un Zemi, sastopas ar dažādiem savdabīgiem pieaugušajiem. Lai gan šie pieaugušie aprakstīti kā ļoti komiski tēli, katram no tiem ir sava jēga stāstā. Lasītāju domas par stāsta beigām dalās, citi tās uzskata par pārlieku bērnišķīgām, citiem tās ir grūti izprast esot pieaugušiem.

Entonijs Bērdžess «Mehāniskais apelsīns»

Entonijs Bērdžess «Mehāniskais apelsīns»

Iespējams viena no šī topa zināmākajām grāmatām. Tā tika sarakstīta 3 nedēļās, ātras naudas nopelnīšanas nolūkos. Pats autors vēlāk nožēloja tās sarakstīšanu, apgalvodams, ka lasītāji to ir pārpratuši. Grāmatas darbība norisinās tuvā nākotnē un tajā ir stāsts par jauniešiem, kuri gust baudu nodarbojoties ar vardarbību, ko pats grāmatas autors ir ļoti spilgti aprakstījis. Grāmatas galvenais varonis ir Alekss, kuram ar terapijas palīdzību pēc visiem pāri darījumiem cenšas radīt riebumu pret jebkāda veida vardarbību. Taču vai sabiedrība tik viegli ļaus viņam atgriezties realitātē? Šo grāmatu noteikti ir vērts izlasīt, it īpaši lasītājiem, kuriem patīk strauji notikumu pavērsieni grāmatas beigās.

Ar šīm un vēl citām izlasīšanas vērtajām grāmatām varat iepazīties listverse.com