Kāpēc plānāks tiešām ir labāks?

Atzīsim – kad visā pasaulē mūsu dzīvojamajās istabās sāka parādīties televizori, cilvēki bija pārāk apburti ar kustīgajiem attēliem, lai saprastu skarbo patiesību – televizora aparātu vizuālais skats bija visai neglīts.

televizora rāmis

Šodien šāda problēma vairs nepastāv – tādi ražotāji kā LG izstrādā skaisti dizainētus televizorus, kuri šķietami paliek aizvien plānāki un plānāki. Mēs zinām, ka patērētājiem interesē attēla kvalitāte, SMART funkcijas un 3D iespējas. Taču vēl viņus interesē ekrāna rāmja (angliski – bezel) tievums un šaurums. Un tam ir pamatots iemesls, neskatoties uz acīmredzamo – gluds ir elegants.

Pateicoties pētījumiem, mēs zinām, cik augstu klienti vērtē šaura ekrāna rāmja esību – skalā no 1 līdz 10, rāmja šauruma svarīgums tiek vērtēts ar vismaz 7, savukārt kopējais televizora plānums tiek vērtēts nedaudz pāri 6.

Noliekot malā estētisko pusi, tas, ko klienti uzreiz apzinās, lietojot televizorus ar šauru rāmi, ir fakts, ka tas ļauj daudz vairāk iedziļināties darbībā, kas notiek uz televizora ekrāna. Ar mazāk pamanāmu rāmi mūsu acis vairāk koncentrējas uz ekrānu un mazāk uz pašu televizoru.

Kā šis rāmis kļūst šaurāks? Kas notika ar visiem vadiem un kur palika skaļruņi?

Galvenie panākumi sevī ietver iepriekšminētos jaunos paneļus un detaļas, kuras turpina ražot arvien mazākas un mazākas, radot iespēju jauniem materiāliem un formām. LED paneļiem, piemēram, ir organiskās gaismas avots, kas novērš vajadzību pēc melnas gaismas. Dažos televizoros kā LG 42LE5500 un LG LW980S, kuram ir NANO FULL LED panelis, ir paslēpti neredzami skaļruņi.

LG turpinās pētīt un attīstīties, meklējot arvien jaunus inovatīvus diziana risinājumus – ne tikai TV paneļiem, bet arī monitoriem un klēpjdatoriem, kuri arī kļūst šaurāki, tuvojoties ideālam.