Pasakainās Eiropas pilis

Eiropa var lepoties ar, iespējams, visskaistākajām un iespaidīgākajām pilīm pasaulē, kuras bieži vien atgādina bildi no kādas pasaku grāmatas par princi un princesi dzīvojam laimīgi mūžīgi mūžos. Lonelyplanet.com piedāvā aplūkot skaistākās pasaku pilis.

1. Prāgas pils, Čehija

Prāgas pils, Čehija

“Pražský hrad” pils ir kompakti nocietināta sava veida pilsēta ar katedrāli, pilīm, ielām un mājam. 9.gadsimta nocietinājumi, kas sajaukušies ar romānikas, gotikas, baroka un renesanses detaļām, ir patiesa bauda Prāgas ciemiņu vai iedzīvotāju acīm. Vēl labāk par atrašanos pašā pils iekšpusē ir pils ārpuses skats uz augšu.

Prāgas pils, Čehija

2. Donana pils, Skotija

Prāgas pils, Čehija

Pils “Eilean Donan” atrodas salas Loch Duich augstākajā punktā un tā parādās tūkstošos Skotijas tūrisma brošūrās. Un kāpēc gan ne? Pateicoties šīs pils šarmam, daudzas filmas ir filmētas tieši šajā pilī.

Prāgas pils, Čehija

3. Korvina pils, Rumānija

Korvina pils, Rumānija

Dažreiz pasakas pārvēršas murgā… Eiropas spocīgākā pils ir Korvina pils, kas atrodas uz Drakulas apgabala Transilvānijā. Ja jūs nejūtat drebuļus, tuvojoties pilij pāri tiltam, tad varat lepoties ar bezbailību. Vienīgais iemesls, kāpēc tur šodien vairs nav vampīru ir tas, ka vilkači tos visus ir apēduši.