Ko mēs zinām par dažādajām paaudzēm?

Šoreiz piedāvājam iepazīties ar dažādu paaudžu terminiem, kuru nozīme bieži vien šķiet pašsaprotama, tomēr ir vērts uzzināt par tiem vairāk. Zinātnieku mērķis ir nodrošināt pamata identifikāciju un aprakstu populācijas dažādām grupām, par ko ir vienojušies daudzi demogrāfi un tirgus pētnieki.

Viens no šādiem jēdzieniem ir t.s. depresijas ēra (The Depression Era), kurā kā zinātnieki skaidro, indivīdi mēdz būt konservatīvi, spiesti taupīt. Šie cilvēki ir tendēti izjust atbildību, atstāt īpašumu bērniem mantojumā. Viņi ir patriotiski, orientēti uz darbu un tad tikai uz izklaidi, kā arī tie respektē autoritātes un izjūt morālas obligācijas.

Par pēckara paaudzi tiek dēvēta tā paaudze, kurai bija ievērojamas iespējas darbavietu un izglītības jomā pēc kara Amerikā, kur bija ekonomiskais uzplaukums. Tomēr Aukstā kara spriedze, potenciālais atomkarš un citi draudi veicināja nedrošības un diskomforta sajūtu šai paaudzei. Šo indivīdu vērtības bija drošība, komforts, zināma vide un pazīstamas aktivitātes.

T.s. “Generation X” (latv.val. – “X paaudze”) ir attiecināma uz cilvēkiem dzimušiem no 1988. līdz 1994.gadam – dažkārt šī paaudze tiek saukta par “zudušo paaudzi”. Tiek uzskatīts, ka bērni, kas auga šajā periodā, bija spiesti daudz laika pavadīt ar auklītēm, nevis pašiem vecākiem, un bieži saskarties ar vecāku šķiršanos. Toties šī paaudze tiek uzskatīta par ļoti izglītotu paaudzi.

Lai lasītu detalizētāk par šiem un citiem zinātnieku skaidrotajiem jēdzieniem, apmeklē Socialmarketing.org.