Ar hēlija baloniem pār Alpiem

Amerikāņu piedzīvojumu meklētājs Džonatans Traps, izmantojot tikai 54 hēlija balonus piesietus pie groza, pārlidoja pāri Alpiem un sasniedza jaunu pasaules rekordu. Bīstamais lidojums ar hēlija baloniem ilga 12 stundas un lielākā pārlidojuma daļa tika pavadīta tumsā.

Džonatanam, kurš pirms gada šķērsoja Lamanšu arī izmantojot hēlija balonus, šī bija unikāla iespēja vērot saulrietu 15,000 pēdu augstumā. Viņa 150 kilometrus garais piedzīvojums sākās Francijas dienvidos. Brauciena laikā viņš šķērsoja Monte Viso kalnu Alpos, pēc tam viņš nolaidās Itālijas pilsētā Andenezo.

Drosminieks stāsta, ka ceļojuma skaistākie mirkļi mijās ar pašiem šausminošākajiem, jo bijuši brīži, kad likās, ka balons lido tieši Monte Viso virsotnes virzienā. Lai arī altimetrs rādījis, ka nekas tāds nenotiks, acis tomēr redzējušas ko citu. Tomēr beigās, kad balons pārlidojis tieši gar kalnu, sajūtas un atvieglojums bijis neaprakstāms.

“Šāda pieredze bija neatkārtojama un tā pierāda, ka ir iespējams piepildīt savus sapņus,” saka Džonatans. Redzot šādu brīnumainu lidojumu varam aizdomāties par to, cik daudz no tā, ko dēvējam par nereālu ir reāls un paveicams.

Video aplūkojams Telegraph.co.uk.