Pasaules unikālie brīnumi

Pasaule ir brīnumpilna un ar elpu aizraujošām vietām bagāta, tāpēc piedāvājam Jums iespēju apskatīt dažas no unikālākajām pasaules vietām, kuras ir radušās gan dabiskā veidā, gan ar cilvēku iejaukšanos.

Pamukale Turcijā

Pamukale Turcijā

Viena no šādām vietām ir Pamukale Turcijā, kas tiek dēvēta par kokvilnas pili vai balto pili, jo Pamukalē ir dabiski veidojušies stalagmītu kanjoni, kas pārklāti ar baltu minerālvielu kārtu. Pakāpienveidā dabiski izvietotajās terasēs ir avoti ar siltu un aukstu ūdeni, kas veido neaizmirstamu ainavu. Minerālūdens terases ir veidojušās tūkstošiem gadu un tiek izmantotas kā dziedējošais spa.

Geizers Nevadā

Geizers Nevadā

Kāds pavisam sirreāls dabas brīnums, kas nav apskatāms tūristu acīm, jo tas atrodas privātīpašuma teritorijā atrodas Nevadā. Fly geizers tika nejauši izveidots 1916.gadā, kad tika urbta ūdens aka. Tika atklāts, ka šī ir ģeotermāla vieta. Negaidīti siltais ūdens atrada vājo punktu akā un sāka šļākties ārā. Minerāli sāka veidot apmēram piecas pēdas augstus mini vulkānus ar slāņiem un terasēm. Šīs terases iekrāsojās dažādās krāsās no minerāliem, kas ir ūdens sastāvā un ģeotermālais ūdens atrada vēl dažas vājās vietas, kur izšļākties ārā, tādējādi izveidojot vēl divus geizerus. Ūdens šļācas nepārtraukti un aizpilda dobumus ar terasēm piešķirot šai vietai sirreālu izskatu. Šajos ūdeņos mājvietu ir atraduši gulbji, pīles un citi dzīvnieki. Dīvainā kārtā arī zivis ir atradušas mājvietu sev krāšņajā geizerā.

Par šiem un citiem dabas brīnumiem varat lasīt šeit: listverse.com