Pieci iemesli, kāpēc uz darbu jādodas ar riteni

Kādu transporta līdzekli izmanto, dodoties ikdienas darīšanās? Dzīves dārdzības pieauguma, satiksmes sastrēgumu, ceļa maksas nodevu un citu maksājumu dēļ iedzīvotāji arvien vairāk par savu ikdienas transportlīdzekli izvēlas velosipēdu.

Velo braukšana, ritenis

Malaizijas nr.1 riteņbraukšanas žurnāla portāls BaikBike.com min 5 iemeslus, kāpēc braukšana ar velosipēdu uz darbu ir vislabākā doma:

1. Kļūsti laimīgāks

Kad pēc darba, pastaigājoties, dodies mājās, rodas patīkama gandarījuma sajūta par sevi, jo laba garastāvokļa hormons atbrīvojas cilvēka sistēmā fiziskas slodzes laikā. Tāpat riteņbraukšana sniedz līdzīgas sajūtas, kad tiek mīti tā pedāļi un “vingrinātas” plaušas. Arīdzan apkārtējā vide un saule cilvēkus padara laimīgākus, nemaz nerunājot par stresu, pret kuru noteikti riteņbraukšana ir lielisks risinājums.

2. Labāks miegs

Stress, depresija un pārslodzes bieži izraisa bezmiegu. Pētījumi ir pierādījuši, ka cilvēki, kas ar riteņbraukšanu nodarbojas 20-30 minūtes dienā, aizmieg labāk, guļ ilgāk un dziļāku, nesaraustītu miegu -stresa hormons tiek uzvarēts, ja nodarbojas ar riteņbraukšanu, tādējādi ļaujot gulēt labāk. Vairāk nevajadzēs skaitīt aitas (vai kaķus vai cāļus) un būsiet pārsteigts pie kura cipara apstāsieties. Līdz tam faktiski būsiet iemidzis un būs jau pienācis laiks celties.

3. Iegūsti jaunus draugus!

Kad tiek vadīta automašīnu, bieži vien esat iestrēdzis sastrēgumā, nīkstat un pat žēlojaties radio DJ, lai tiktu atskaņotas Jūsu iecienītākās dziesmas. Paskatoties apkārt, redzat, ka ir vēl arī citi vientuļi pasažieri, kas sēž pa vienam automašīnās un piedzīvo tādu pašu stresu kā Jūs.

Kad tiek braukts ar velosipēdu, visi negatīvie faktori tiek apslāpēti un tie nešķitīs vairs nozīmīgi. Braucot ar velosipēdu, Jūs varat sasniegt līdzīgi domājošus indivīdus, kam ir vienādas intereses ar Jums. Varat veidot draugu grupu, kas nodarbojas nopietnāk ar riteņbraukšanu un sniedz padomus par velotransportu un tā drošību. Kas zina, iespējams pats varēsiet izveidot riteņbraukšanas ekspedīcijas ar saviem jaunajiem draugiem!

4. Ceļo lētāk!

Vai tas nebūtu lieliski par velti nokļūt uz darbu? Dodoties ar velosipēdu uz darbu, ir iespējams ietaupīt ievērojamu naudas summu. Septiņdesmitajos gados tas bija pats biežākais veids, kā cilvēkiem doties uz darbu, jo tikai retais varēja atļauties iegādāties automašīnu vai motociklu. Jāpiemin, ka arī sabiedriskais transports ir ērts, bet mazliet dārgāks un joprojām būsiet regulāri iestrēdzis satiksmes sastrēgumos. Ja jūs nolemjat uz darbu doties ar riteni, tad Jūs varat rādīt piemēru un citi var nolemt līdzināties tieši jums. Vai tas nebūtu lieliski redzētu citus cilvēkus sekojam Jūsu pēdās? Papildus tam, par velosipēda apkopi būs jāmaksā pavisam nedaudz, salīdzinot ar pāris simtiem, kas tiek tērēti izdevumos priekš sava personīgā auto.

5. Esiet formā!

Tev patīk ar draugiem pēc darba nobaudīt dažas tasītes dzēriena tuvākajā kafejnīcā? Ēšana ir pazīstama situācijās, kad esat satraukts? Uzkāpiet uz velosipēda! Papildus jutīsities svaigāks, kad dosieties uz darbu, un Jūsu kaitīgie ieradumi samazināsies, jo vairāk sāksiet pievērst uzmanību savai veselībai. 30-45 minūtes riteņbraukšanas dienā liecina, ka būsiet daudz labākā formā bez īpašas piepūles. Riteņbraucēji, kas trenējas regulāri, izskatās jaunāki, nemaz nerunājot par pievilcīgiem augšstilbiem un ķermeņi.

Ja jūs nolemjat doties ar riteni uz darbu, jūs sperat pirmo soli ceļā uz veselīgu dzīvesveidu un arī veselīgāku vidi sev apkārt. Tiek ietaupīta nauda, uzlabots izskats, fiziskā forma, kļūstat laimīgāki. Izmaiņas sākas ar mums. Tāpēc kāpiet uz sava velosipēda jau tagad un dodieties ceļā!