Vai smaids var pateikt to, cik laimīgs un veiksmīgs Tu būsi?

Ja tev liekas, ka smaids ir nekas vairāk kā tikai mīmika. Rons Gutmans (Ron Gutman) liks Tev pārdomāt. Zinātnieks skaidro smaidīšanas apslēpto enerģiju un spēku, kas ir licis viņam smaidīt vēl vairāk un tādējādi, iespējams, beidzot iegūt superspēku, par ko sapņoja jau kopš bērnības.

Smaids

Bieži vien uzdodam sev retoriskus jautājumus par to, kādēļ tieši ar mani notiek kaut kas slikts, kādēļ tieši es nevaru panākt to, ko vēlos? Ir vērts atcerēties vienkāršo patiesību, ka, lai izmainītu pasauli, ir jāsāk mainīties pašam.

Zinātnieks Rons Gutmans ir pārliecināts, ka veiksmes formula ir pavisam vienkārša – smaids. Viens no iemesliem, kas to apstiprina, ir pamatīgie fotogrāfiju pētījumi, ko veica zinātnieks, secinot, ka attēlos smaidoši cilvēki dzīvo vidēji 80 gadus, bet nesmaidošie tikai 73 gadus. Varbūt katram no mums ir iemesls ielūkoties savā foto albumā un pavērot, cik bieži smaidām?

Tu maldies, ja domā, ka tikai šokolāde var palīdzēt justies labāk depresīvajās rudens dienās. Britu zinātnieki ir atklājuši, ka viens smaids stimulē smadzeņu darbību tikpat ļoti kā 200 šokolādes tāfelītes.

Smaids ir resurss, kas ir pieejams katram no mums un tas noteikti liks smaidīt vēl daudziem cilvēkiem, jo smaidošs cilvēks vienmēr liek pasmaidīt arī sarunu biedram. Vēl jo vairāk- ir pierādīts, ka smaidoša personība citu acīs izskatās kompetentāka un zinošāka.

Zinātnieks zina teikt, ka vismaz trešdaļa cilvēku smaida vidēji 40 reizes dienā, bet bērni līdz pat 400 reizēm dienā. Tomēr tas ir saprotami, jo mēs visi esam smaidījuši jau mātes vēderā, kā to pierādījis Rons Gutmans.