Nejaušību rezultāts

Gandrīz visa mūsu dzīve sastāv no nejaušībām, kas dažkārt izvēršas gan par patīkamiem brīžiem, gan par sāpīgām dzīves mācībām. Nereti nejaušībai ir nenovērtējama un neaizmirstama nozīme. Oddee.com ir apkopojis TOP10 produktus, kas radušies tīrās nejaušības dēļ. Piedāvājam aplūkot dažas no šīm nejaušībām.

Saldēta sula

Saldēta sula

Kā izrādās, daudzas ikdienišķas lietas ir radušās nejaušības rezultātā. Piemēram, saldētās sulas ideja radās pēc kādas ikdienišķas situācijas 1905.gadā vienpadsmit gadīgā Franka Epersona mājās. Zēns aizmirsa limonādes taisīšanas piederumus ārā. Nākamajā dienā saldūdens bija sasalis un maisāmais kociņš iesalis šķidrumam pa vidu, tādējādi veidojot pirmo saldēto sulu. Pēc divdesmit gadiem Epersons patentēja saldēto sulu ideju.

Kartupeļu čipsi

Kartupeļu čipsi

Savukārt kartupeļu čipsi radās 1853.gadā Saratogas pilsētā ASV, kad šefpavārs Georgs Krums bija noskaities uz klientiem, kas sūtīja ceptus kartupeļus atpa

kaļ uz virtuvi sakot, ka tie nav pietiekoši kraukšķīgi. Tad pavārs sagrieza tos ļoti plāni, cepa un pievienoja sāli. Pavisam drīz kraukšķīgie čipsi kļuva ārkārtīgi populāri.

Mikroviļņu krāsns

Mikroviļņu krāsns

Mikroviļņu krāsns radās pateicoties nejaušībai 1945.gadā, kad kāds inženieris atklāja, ka konfektes kabatā ir izkusušas laikā, kad viņš strādāja ar magnetrona ierīci, kas tika izmantota militāro radaru sistēmās. Saprotot, ka starojums izkausēja konfekti, izgudrotājs Persijs Spensers radīja pirmo mikroviļņu krāsni.

Lai apskatītu vairāk nejaušības pēc radušos produktus spied šeit: www.oddee.com