15 pārsteidzoši fakti par sporta vingrinājumiem

Kas kopīgs tumšajai šokolādei, vidusskolas pabeigšanai un ikdienišķajai piektdienai? Spriežot pēc pētījumiem, šīs lietas uzlabo mūsu treniņus. Thedailybeast.com atklāj noslēpumus veiksmīgākiem sporta vingrinājumiem.

Sporta vingrinājums

1) Cilvēkiem, kuri sporto ir par 14% zemāka pāragra mirstība nekā tiem, kuri nesporto. Pētījumos atklājas, ka tie, kuri dienā sporto vismaz 15 minūtes, ir ar mazāku risku nomirt no vēža, pie tam, sportojot vairāk, arī risks samazinās.

2) Tie, kuri ēd tumšo šokolādi par 50% palielina iespēju uzlabot savu sniegumu treniņos. Vismaz peles – noteikti! Pētījumos eksperimentēts ar pelēm, kurām uzturā sniegta kāda tumšās šokolādes pamata sastāvdaļa. Šī viela ievērojami uzlabojusi peļu vielmaiņu un muskuļu tonusu.

3) Koledžas studenti sporto 3x vairāk, kā tie, kuri neturpina studijas. Slimību kontroles un novēršanas centrs atklājis, ka studenti un bakalaura ieguvēji daudz vairāk sporto regulāri, kā arī pielieto intensīvāku vingrinājumu klāstu.

4) Darbinieki, nēsājot ikdienišķu apģērbu, palielina savu fizisko aktivitāti par 8% un nodedzina par 25 kalorijām vairāk, ikdienišķajās piektdienās, salīdzinot ar dienām, kad viņi nēsā uzvalku vai kostīmu. Varētu pat teikt, ka ikdienišķa apģērba valkāšana visu gadu spētu samazināt mūsu svaru par veselu kilogramu, pieņemot, ka nedēļā mēs notērētu 125 kalorijas, bet gadā aptuveni 6250.

5) Cilvēkiem, kuri vēlas atmest smēķēšanu ir divreiz lielāka iespēja to panākt, regulāri apmeklējot svaru zāli, nekā tiem, kuri to nedara. Šis apgalvojums balstīts uz pētījumu ar divām grupām, no kurām abās smēķēšanu atmest griboši dalībnieki cenās atbrīvoties no šī ieraduma. Viena grupa pētījuma laikā cītīgi apmeklēja trenažieru zāli. Rezultātā sportiskajā grupā ne tikai bija mazāk smēķētāju, bet arī dalībnieki ar veselīgāku un slaidāku augumu.

Kardio vingrinājumi vai spēka treniņi – galvenais ir sportot un uzturēt sevi formā, darot to regulāri. Atcerieties savienot aktivitātes ar veselīgu, slodzei atbilstošu uzturu un kārtīgu miegu – tas būs kā garants Jūsu labsajūtai, veselībai un panākumiem.