Ko lidojot labāk nedarīt: laba pasažiera zelta likumi

Lonelyplanet.com apkopojis vairāk kā 5800 atbilžu un tādējādi mēģinājis rast risinājumu paciešamākiem un baudāmākiem lidojumiem. Troksnis, bērni, raudoši zīdaiņi, šņaukāšanās, atgāšanās – atslēgvārdi, kuri bija izmantoti visvairāk, lai raksturotu neciešamu lidojumu. Neciešamo lietu augšgalu ieņēma citu cilvēku nepieklājīgas darbības ar jūsu sēdvietu un personīgo telpu, atzveltnes spārdīšana, nepamatota jūsu personīgās vietas aizņemšana, troksnis, nepatīkami aromāti un slikti audzināti bērni.

Vārdu mākonis

Balstoties uz šīm atbildēm, Lonelyplanet.com izveidojis pasažieru tiesību listi:

1) Tiesības novilkt apavus

Ikkatram pasažierim būtu jābūt tiesīgam novilkt savus apavus lidojuma laikā, ja vien tā kājām nav nepatīkama aromāta vai to stāvoklis neietekmē vai neapdraud citu pasažieru veselību.

2) Tiesības uz tīru, bez-aromāta gaisu

Nevienam no lidojumā esošajiem pasažieriem nevajadzētu būt pakļautiem nepamatotiem aromātiem, kas var izpausties kā spēcīga parfimērija, sīpolu smarža vai jebkādiem citiem lidojumam pilnīgi neatbilstošiem aromātiem.

3) Tiesības uz apgaismojumu

Ikkatram no pasažieriem būtu jāļauj izmantot savu virs galvas esošo gaismiņu lidojuma laikā arī tad, kad lidmašīnas gaismas ir izslēgtas. Nav nepieciešams apžilbināt citus pasažierus, atverot loga žalūzijas.

4) Pants par krēsla atgāšanu

Lidojumā esošajiem pasažieriem ir atļauts un būtu jārespektē to vēlme atgāzt sēdekli, izņemot laikus, kad notiek maltītes, vai citos kabīnes personāla noteiktajos laikos. Katra atzveltnes atgāšana būtu jāsāk ar nelielu skatienu uz aizmuguri, lai netraumētu aizmugurē sēdošos vai nesabojātu viņu elektroniskās ierīces.

5) Tiesības klusēt

Pasažieriem nav jāklausās citu pasažieru murmināšanā par to bērniem, kaķi vai jebkādiem citiem subjektiem, kas nav saistīti ar avārijas situāciju. Ikvienam ir tiesības uz klusumu, kuras nevajadzētu pārkāpt ar skaļām sarunām vai muļķīgiem jautājumiem.

Lonelyplanet.com rakstā iespējams izlasīt vēl vairākus lidmašīnas tiesību un pieklājības pantus, kā arī aplūkot uzjautrinošas diagrammas par apkopotajiem jautājumiem.