Arizonā tiks būvēts 800 metru augsts saules tornis

Austrāliešu kompānija «EnviroMission» nākusi klajā ar plānu būvēt 800 metru augstu solāro torni, kurš spētu ražot 200MW elektrības ASV Arizonas štata iedzīvotājiem, raksta Abyteofenews.com.

Lai saprastu, par ko ir runa, iedomājieties pasaules augstāko ēku Dubaijā – Burj Khalifa. Šis saules tornis būs tikai 28 metrus īsāks un tā elektrības ģenerēšanas process ievērojami atšķirsies no ierastajiem solārās enerģijas ieguves veidiem. Šim tornim nebūs milzu spoguļi vai saules baterijas un kopumā tā uzturēšanas izdevumi būs nelieli. Torņa darbības ietver trīs atsevišķas, bet efektīvas tehnoloģijas: siltumnīcas efekts, raga efekts un vēja turbīnas. Gaiss tiks sasildīts zem caurspīdīga riņķveida jumta speciālā bāzē, kur tas, konvekcijas ietekmē, celsies augšup un griezīs turbīnas, ražojot elektrību.

Šai tehnoloģijai ir vairākas priekšrocības: tornis darbosies jebkuros laikapstākļos, neatkarīgi no tā, vai ārā ir apmācies vai saulains. Pie tam, procesā netiks izvadīti oglekļa dioksīdi vai citi kaitīgie izmeši.

Ir aplēsts, ka tornis izmaksās ap 750 miljoniem ASV dolāru un tas varētu saražot elektrību ap 150 000 mājsaimniecību, spējot darboties aptuveni 80 gadu. Saprotams, ka, lai nodrošinātu elektrību, piemēram, Losandželosas pilsētai, būtu nepieciešami 12 šādi torņi, tādēļ efektivitātes ziņā, tehnoloģijā vēl būs nepieciešams progress. Tomēr kompānija jau darbojusies Mongolijā ar līdzīgu sistēmu, kura saražo 200KW, plānojot ieviest to arī Spānijas un Namibijas reģionos.