Ceļojumu etiķete: ķermeņa valodas nozīme

Pat pieredzes bagāti ceļotāji bieži vien nezina visu valstu kultūras, etiķetes normas un vērtības. Tomēr, ieceļojot svešā zemē, ir noderīgi ievērot un respektēt vietējo pieņemtos likumus un tradīcijas. Dažās zemēs īpaša uzmanība tiek pievērsta tieši ķermeņa valodai un veidam, kādā mēs sevi pasniedzam. Ceļojumu gids internetā Lonelyplanet.com publicējis desmit dažādus padomus par vairākām valstīm un tajās nozīmīgiem ķermeņa valodas aspektiem, lai izvairītos no nepatīkamiem, dīvainiem vai pat komiskiem gadījumiem ceļojuma laikā.

Pozitīvi

Fidži jūs iespējams piedzīvosiet garāko rokasspiedienu savā mūžā. Ieviests 19. gadsimtā, tas ļoti ātri kļuva par visur pieņemtu paradumu. Nebrīnieties par ieilgušu rokasspiedienu, kas mijas ar sarunu – sirsnīga sarokošanās Fidži iedzīvotājiem var ilgt pat visu sarunas laiku.

Nepālā īpaši nepieklājīgi ir kāpt pāri cita cilvēka kājām, pat ja tās ir izstieptas, tādēļ vienmēr atcerieties piekļaut savas kājas sev iespējami cieši, lai neapgrūtinātu pārējos. Turklāt, esot tempļu teritorijā, nekādā gadījumā nesēdiet vai nekāpiet pāri mūku spilveniem.

Sarokošanās uz sliekšņa Krievijā tiek uzskatīta kā slikta zīme. Interesanti, ka tieši tādēļ jums var gadīties aicināt picas piegādātāju pie sevis mājoklī, vai arī sagaidīt to kāpņutelpā vai mājas ārpusē.

Itāļi nereti atšķiras no citiem Eiropas iedzīvotājiem ar savu ekspresīvo uzvedību, mīmiku un emocijām. Skūpsti uz vaigiem, apskāvieni (arī vīriešu starpā) ir pilnīgi ikdienišķa parādība labu draugu un paziņu lokā. Vīrieši mēdz staigāt sarokojušies, kas nenorāda uz viņu seksuālo orientāciju, tāpat arī sievietes. Neliela grūstīšanās cilvēku piepildītās vietās netiek uzskatīta par rupjību, neesiet pārsteigti par itāļu ķermeņa valodu, kura mēdz būt plaša un bieži vien neizprotama vai, jūsuprāt, pārlieku emocionāla. Pieklājība un nedaudz ieturēta uzvedība vienmēr būs ceļotāju labākā izvēle, arī šeit, Itālijā.