Dziļuma uztveres nozīme 3D

Cik pilns ir FULL 3D? Cik labs ir 3D tādās filmās kā “Avatars” un “Transformeri: Mēness tumšā puse?” Kāpēc dažas ainas izceļas vairāk kā citas? Kādēļ daži cilvēki izjūt diskomfortu, lietojot 3D brilles, bet citi nē? Daudzi no šiem jautājumiem ir cieši saistīti ar industriju, kuru eksperti dēvē par “dziļumu”.

3D spēles

Dziļums ir pamata sastāvdaļa 3D skatu attēlošanas procesā ikkatrā ainā. Piemēram, tādas filmas kā “Transformeri” trešās daļas instalācijā, lai panāktu skatu, kurā milzīgi roboti kustas apkārt (un dažreiz pat cauri!) augstām ēkām, nepieciešams liels dziļuma efekts. Savukārt smalks tuvplāna uzņēmums, kurā divi cilvēki sarunājas pieprasa pavisam nelielu attēla dziļumu.

3D filmu veidotājiem nākas pamatīgi piestrādāt, lai atrastu pareizo balansu starp 3D attēla dziļumu un patieso dziļumu, kas izmantots filmai. Viņi arī skaidri apzinās, ka pārmērīgs dziļums filmā izraisīs skatītāju padošanos tā sauktajam “3D nogurumam”. Citiem vārdiem sakot – pārāk daudz 3D ne vienmēr ir laba lieta.

Dziļuma preferences ir atkarīgas arī no individuāliem gadījumiem. Par laimi, LG šajā jomā īpaši izceļas ar savām tehnoloģijām. Ar LG CINEMA 3D TV neskaitāmi 3D aspekti, ieskaitot attēla dziļumu, var būt pielāgoti personīgajai izvēlei. Un, pateicoties LG TV ekrāna izmēriem (pat līdz 72 collām), klienti, kuri nav apmierināti ar filmas 3D attēlojumu, var piedzīvot kino cienīgas izjūtas mājās paši ar saviem 3D uzstādījumiem.

Cinema 3D pasākums

Dziļuma pielāgošana 3D attēlojumam ir viens no variantiem kā uzlabot TV skatīšanās pieredzi, toties pievienot dziļumu 2D attēlam – vēl viens lielisks risinājums. Var teikt, ka ikviena 3D īpašnieka sapnis ir izveidot labu trīsdimensionālu saturu no 2D. Nav vajadzīgs gaidīt iemīļotā DVD parādīšanos 3D versijā, pietiek vien ar pogas piespiešanu.

2D attēls uz 3D

Lai izveidotu lielisku 3D pārveidošanas iekārtu, tika izvirzīti vairāki tehniskie izaicinājumi. LG nācās attīstīt pašu veidotus algoritmus un mikroshēmas, lai radītu konversijas opciju, ņemot vērā, ka nekas no tirgū esošā nesaskanēja ar LG prasībām. Rezultāts – lietotāja individuāli pielāgojama sistēma, kas ļauj skatītājam kontrolēt dziļumu, kuru piešķirt 2D filmai, lai veidotu lielisku 3D efektu.

Dziļuma efekts var būt regulējams no niecīga līdz pat tādam, kas šķietami liek izlekt attēlam no TV ekrāna. Attālināts fons lielākoties palīdz baudīt visaktīvāko un komfortablāko 3D, tomēr ir cilvēki, kuri vairāk bauda tieši maksimāli izceltas attēlu detaļas.

Cinema 3D pasākums

LG konversijas izsmalcinātība, kas palīdz pārvērst 2D par 3D, rada unikālu skatīšanās pieredzi ikvienam mājas skatītājam, kura vēlmēm pakārtots plašs attēla kontrolēšanas iespēju klāsts. LG ļauj skatītājam vērot 3D tieši tā, kā viņš pats to iecerējis. Šobrīd LG CINEMA 3D TV ir soli priekšā konkurentiem – kamēr vien filmu studijas piedāvās 3D klāstu, šī LG Cinema 3D TV skatīšanās pieredze ir tuvākā un bagātīgākā, kādu skatītājs var piedzīvot, neizejot no savām