Laikapstākļi kājām gaisā

Latvijā, līdzīgi kā citviet pasaulē, izdala četrus gadalaikus, kuri lielākā vai mazākā mērā atšķiras ar gaisa temperatūru un krāsu gammu dabā. Neskatoties uz to, dažreiz daba mēdz izstrādāt pa kādam pārsteigumam, liekot brīnīties ne tikai sabiedrībai kopumā, bet arī laikapstākļu pētniekiem – meteorologiem.

Vasara ziemā – 1992.gads, Albertas province, Kanāda

Sniegavīrs

Pēkšņas gaisa temperatūras svārstības Albertas provincē mēdz uzplaiksnīt reizi pāris gados, tomēr 1992. gada 27. februārī pārsteigums bija pamatīgs. Šim gadalaikam raksturīgais ziemīgais laiks ar aptuveno temperatūru 1 grāds bija aizstāts ar siltu un saulainu vasaras dienu, sasniedzot 22 grādus pēc Celsija. Būtiski, ka parasti šajā apgabalā 20 grādu atzīmi termometrs sasniedz tikai aprīlī, dažreiz – pat maijā, bet februārī tā gadījies tikai šo vienīgo reizi.

Lielais lēciens – Dienvidu Dakota, 1943.gads

Ieleja

1943. gada 22.februārī Dienvidu Dakotas apgabalā Amerikā par siltuma izmaiņām visticamāk brīnījās pat termometri. Šajā vietā divu minūšu laikā gaisa temperatūra mainījās no -20 līdz +7! Interesanti, ko darīja tie, kuri, pirms tam izejot no mājas, bija uzvilkuši dūnu jakas un biezos zābakus?

1977.gads, Florida – brīnumainais sniegs

Mašīna sniegā

Homstedas iedzīvotāji bija pamatīgi apmulsuši, kad kādu dienu šajā pilsētā, kura atrodas tropiskajos platuma grādos, uzsniga sniegs. Vēl interesantāks bija fakts, ka sinoptiķi patiešām prognozēja iespējamu sniegu un aukstu laiku, tomēr šāds apgalvojums lielākajai daļai iedzīvotāju šķita pagalam jocīgs. Tas gan bija tikai līdz brīdim, kad no debesīm tiešām sāka krist sniega pārslas. Pārsteidzoši šķiet arī tas, ka laika ziņu reportierim nācās cilvēkiem paskaidrot, kas ir sniegs, jo šajā siltajā rajonā tā bija pirmā reize, kad kas tāds bija reģistrēts!

Iepazīties ar vēl septiņām citām neparastām laika parādībām variet listverse.com mājaslapā.