Karotes gatavībā!

Saldējums jau ilgāku laiku nav tikai vasaras našķis – tas ir ne tikai nopērkams veikalos visa gada garumā, bet cilvēki to sākuši gatavot arī paši. Nav būtiski, vai atrodamies Itālijā vai Lielbritānijā, vēl jo vairāk, saldējuma patēriņš šajās abās valstīs ir praktiski vienāds. «Financial Times» interneta vietnes sadaļā Food&Drink aprakstītas piecas lieliskas saldējuma receptes tā pagatavošanai mājās, turklāt, tikai divās no tām nepieciešama saldējuma mašīna.

Saldzējums

Taisot saldējumu mājās, zināms, kas tieši ir tā sastāvā, tādējādi ir iespējams izvairīties no konservantiem vai citām nevēlamām piedevām. Turklāt gatavot saldējumu mājās ir ievērojami lētāk nekā to pirkt veikalā. Lūk, divas lieliskas saldējuma receptes:

Velsas Prinča cukurotais saldējums

Šo saldējumu var veidot ar vienkāršu, nerafinētu brūno cukuru, galvenais atcerēties – tam jābūt mīkstam.

85g nerafinēta brūnā cukura

500ml saldā krējuma

Bļodā sāk kult krējumu, lēnām pievienojot cukuru. Līdzko masa kļūst bieza, to nekavējoties, kārto saldējuma kastē. Viegli pasitot pa kastes sāniem, aizpildīsies arī kastes tukšās vietas. Kasti pārklāj ar saldējamo plēvi vai taukus-necaurlaidīgu papīru un liek saldēties vismaz uz vienu nakti vai – vēl labāk – uz pāris dienām, lai nostiprinātos saldējuma garša.

Parmezāna siera saldējums

Daudz pazīstamu pavāru visa pasaulē apgalvo, ka izgudrojuši parmezāna saldējumu, tomēr siera saldējumi bija populāri jau 18 gadsimtā. Tā, piemēram, šī recepte nākusi no 1768. gada. Saldējums būs nepārspējams, ja servēsiet to ar šķēli persika.

500ml saldā krējuma

115g nerafinēta granuletā cukura

115g rīvēta parmezāna siera

Krējumu un cukuru karsē, nemitīgi maisot. Kad masa uzkarsusi, to noņem no plīts un pievieno rīvēto parmezānu, maisot, kamēr tas izkūst. Atdzesē masu, ieliek to saldējuma kastē un pārklāj ar saldējamo plēvi un vāku. Atstāj saldētavā uz nakti.

Vienkārši un, bez šaubām – garšīgi!