Būt sev pašam – arī darbā

Iespējams, Tev pieder daudz uzvalku, bet vai tie spēj Tevi raksturot? Katru dienu neskaitāmi biznesa vīrieši piedzīvo ģērbšanās rutīnu, uzvelkot tumšu uzvalku un kaklasaiti, kas padara viņus gandrīz neatšķiramus vienu no otra, tā raksta The Wall Street Journal.

Uzvalks

Vīrietim, kurš vēlas izcelties, bet ne izlekt, vienmēr ir iespēja sevi drosmīgi parādīt, saglabājot pirmšķirīgumu pat tad, ja uzvalks un žakete ir obligāti garderobes elementi.

Viss slēpjas spējā savienot ērtumu ar pašpārliecinātību, izslēdzot mākslīgumu un pārspīlētību.

“Personalizējot savu uzvalku, tiek pausta izdoma un pašpārliecība,” saka Deivids Lisbons (David Lisbon), «Bloomingdale’s» stilists Manhetenā. Gan jaunie biznesmeņi, kuriem tumšais uzvalks visticamāk šķiet ierobežojošs, gan arī pieredzes bagāti biznesa pārstāvji nereti vēlas personalizēt savu darba apģērbu. Galu galā, vienas un tās pašas krāsas reiz kļūst apnicīgas un nomācošas. Protams, mainot izskatu, būtiski ir arī neiekrist otrā galejībā, kļūstot par modes vergu.

Daudzos gadījumos uzvalka atsvaidzināšanai pietiek tikai ar kādu nelielu aksesuāru – neuzkrītošu rokassprādzi, kas papildina pulksteni vai krāsainu, tik tikko manāmu mutauta stūrīti uzvalka priekšējā kabatā. Efektu iespējams panākt arī ar īpašu jostu, kuras stilu var saskaņot ar uzvalku un kurpēm. Aproču pogu klāstā iespējams variēt, izvēloties arī netradicionālus rakstus un formas. Tie piešķir nelielu jautru akcentu, kurš, iespējams, atspoguļo nēsātāja intereses (piemēram, pogas ar burāšanas, golfa vai tenisa motīviem). Arī pulkstenis ir ļoti vērtīgs pielikums uzvalkam – to vislabāk izvēlēties tādu, kurš sevī ietver gan klasiku, gan arī ko nedaudz no tendencēm.

Nav šaubu, apģērbs būtiski nosaka mūsu personību citu cilvēku acīs. Biznesa vidē ir īpaši svarīgi prast sevi pasniegt, jo varbūt tieši apģērbs būs pamats jauniem, ienesīgiem darījumiem vai labākām attiecībām ar darba partneriem. Vairāk par to, kā veikt sava darba apģērba personalizēšanu, varat lasīt The Wall Street Journal.