Interesanti fakti par pazīstamiem plakātiem

Plakāti zināmi jau simtiem gadu – tie pielietoti gan produktu noieta viecināšanai, gan lai prezentētu filmu zvaigznes vai pat aktualizētu patriotismu. Pēdējā laikā tie kļuvuši par mākslas formu, atgādinot par vēsturiskām un populārām fotogrāfijām un attēliem.

Pusdienas augstceltnes 69. stāvā

Kā piemērs redzams šis attēls, kurš patiesībā ir itin reāls un attēlo 11 darbiniekus, pusdienojam kādas augstceltnes 69. stāvā.

Che Guevara

Vai zinājāt, ka šis Che Guevara divu toņu portrets ir novērtēts kā viens no desmit ievērojamākajiem plakātiem visā pasaulē? Lai arī uzņemts vairāk kā 50 gadu atpakaļ, tas ticis drukāts un reproducēts uz papīra, apģērba un visdažādākajām citām vismām. Tomēr, iespējams, pavisam drīz, šī attēla drukas mānija izbeigsies, jo divkrāsainā portreta autors nolēmis atjaunot savas autortiesības…

Alberts Einšteins

Albertam Einšteinam šis attēls patika tik ļoti, ka viņš to sūtīja saviem draugiem kā atklātnīti. Lai arī šajā bildē redzama tikai viņa seja, oriģinālā kungs redzams sēžam mašīnā kopā ar savu sievu un kādu kolēģi. Zinātnieks tobrīd jau bija tā noguris no smaidīšanas visas dienas garumā, ka vakarā ķircināja fotogrāfus, liedzot iespēju tiem nobildēt Albertu smaidām.

Paul Holtum nesenā rakstā apskata desmit interesantus un iecienītus attēlus, kas nereti veidoti plakātu formā, stāstot arī par to tapšanas aizkulisēm un interesantiem faktiem. Vairāk par šiem un citiem atpazīstamiem plakātiem iespējams izlasīt šeit.