Modē atkal bārda – audzē arī Tu!

Nenoliedzami – Holivudas zēni iezīmē pamatīgu modes tendenci – Breds Pits jau atkal ir uzaudzējis savu nu jau ikonisko bārdu. Un tas nav tikai Breds Pits, jo atliek pāršķirstīt populārākos žurnālus vīriešiem, lai saprastu, ka bārdas patiešām atkal ir modē un tās ir visiem – aktieriem (Džordžs Klūnijs, Džons Hems), sportistiem (Deivids Bekhems, Endijs Murejs), kā arī Ralfa Lorēna un Bottegas Venetas reklāmu personāžiem.

Bārdas

Jauno modes tendenci komentē vīriešu apģērbu interneta portāla galvenais redaktors Mr.Porters: „Reklāmu un foto veidotāji žurnāliem un modes kampaņām bija noguruši no jauno puišu ampluā. Galu galā – mēs visi stājāmies pretī globālajai ekonomikas krīzei, un ne jau jaunie un nepieredzējušie mūs varēja no tās izvest, bet gan īsti vīri.”

Savukārt Lūsija Beresforda, „L’Oreal” psihoterapeite un konsultante, bārdu raksturo kā seksualitātes pazīmi un uzsver, ka tā liecina par izteiktu vīrišķību. „Bārdas audzēšana ir ļoti vienkāršs veids kā radīt vīrišķību savā ārienē un daudzi jauni vīrieši audzē bārdu tādēļ, lai izskatītos vecāki un pieredzējušāki,” tā L.Beresforda.

Bārdu var uzskatīt arī par sava veida masku, kā arī alternatīvu tam, kas sievietei ir kosmētika. Arī bārdas kopšana un bārdas formas uzturēšana prasa pūles, tāpēc to var uzskatīt par īstu mākslu – izaudzēt bārdu, kas padara Tevi ne tikai nobriedušāku un vīrišķīgāku no ārienes, bet arī atspoguļo Tavu personību. Šie un citi viedokļi par un ap bārdu audzēšanu – www.ft.com.