Ko esam mācījušies no Džeimsa Bonda jeb fakti par spiegošanu

Džefrijs Dīvers (Jeffery Deaver), 27 noveļu autors, iepazīstina ar spiegošanas faktiem, par kuriem esam uzzinājuši pateicoties Bonda novelēm. Džeimsa Bonda, protams.

Džeimss Bonds

Lai būtu spiegs, nav nepieciešams ielauzties slepenās vietās, lai iegūtu vēl slepenāku informāciju – viss problēmas atšķetināšanai nepieciešamais bieži vien ir atrodams tur, kur to var atrast ikviens – plašsaziņas līdzekļos, publiskās atskaitēs un vienkārši pētot sabiedrību.

Ja Tev šķiet, ka Tevi kāds izseko – nekad neatskaties, jo izsekotājam vienmēr būs plāns, kā „nodot stafeti” kādam citam savam biedram. Tā vietā atrodi kādu ielu, uz kuras atrodas restorāni un veikali, lai varētu nemanāmi apskatīt sev aiz muguras esošo cilvēku stāvus logu atspulgos un/vai spoguļos.

Ja Tev pašam nepieciešams viltot kāda parakstu, piemēram, parakstot kādu dokumentu, paraksta viltošanas procesu veic, turot lapu otrādāk – šādi viltotajā parakstā neiezagsies Tava rokraksta specifika.

Šie un daudzi citi fakti par un ap spiegošanu atrodami online.wdj.com lapā, kur jau minētais rakstnieks Dž. Dīvers tos ir apkopojis.