Mobilo maksājumu ēras sākums?

Pagaidām vēl elektroniskie mobilie norēķināšanās veidi pārdošanas vietās netiek pielietoti, taču arvien tuvāk nāk tas brīdis, kad tas notiks, tādēļ www.wired.com iepazīstina ar ar jaunākajām inovācijām maksājumu tehnoloģijās.Visā pasaulē plaši pazīstamā finansiālo servisu kompānija „Visa” ir paziņojusi par saviem plāniem ieviest digitālo mobilo maksāšanas iespēju, kas balstīts uz NFC (Near Field Communication) tehnoloģiju.

Visa NFC mikromaksājumi

Šis „Visa” paziņojums ir licis sarosīties arī konkurentiem, kuri visi kā viens tic, ka iespēja norēķināties pārdošanas vietā ar savu telefonu vai maku, vienkārši pietuvinot to norēķinu reģistram, ir ne tikai nākotnes sapnis, bet arī mērķis, uz ko jātiecas.

Jaunā „Visa” sistēma sola ne tikai digitālo maksājumu veikšanu pārdošanas vietās, bet arī maksimāli vienkāršotu viena klikšķa web-iepirkšanos, kā arī atvērtu platformu, kas ļautu pircējiem apvienot kontus no dažādām finansiālām institūcijām.

Ar jauno sistēmu plānots iepazīstināt šī gada rudenī un daudzi industrijas speciālisti tic, ka jaunā NFC tehnoloģija varētu kļūt par mobilo maksājumu standartu.