Iepazīstot Azerbaidžānu

Nākamgad „Eirovīzija” mūs vedīs uz Azerbaidžānu, tādēļ iepazīsimies jau laikus ar šo fascinējošo valsti ar www.lonelyplanet.com palīdzību.

 Azerbaidžāna

Atrodoties ne īsti Eiropā, ne īsti Āzijā, Azerbaidžāna izceļas ar neticamiem kontrastiem un pretrunīgumu. Tā fascinē ar savām vēstures vērtībām, lai gan ir salīdzinoši jauna nācija, kas vēl tikai attīstās. Tā ir pārdzīvojusi kara postījumus, taču, raugoties nākotnē, ir pilna optimisma.

Ielenkta ar pustuksnešiem un naftas bagāto Kaspijas jūru, valsts kosmopolītiskā galvaspilsēta Baku ir dinamiska, uzplaukstoša pilsēta, kur, paveroties apkārt, ainavas ar spīdīgiem limuzīniem un milzīgiem debesskrāpjiem mijas ar senatnīgām, gleznainām celtnēm, kas ierindojas „Unesco” kultūras mantojumu sarakstos.

 Azerbaidžāna

Tomēr, pabraucot attālāk no kultūras pārbagātās pilsētas, paveras pavisam cita pasaule – nenosakāma vecuma ciematiņi, iekļauti sulīgos augļu dārzos un ganāmpulkos, uz ko noskatās milzīgie Kaukāza kalni. Ja Baku valda rosība, tad provincēs ieceļotājus sagaidīs miers, rāmums un nesteidzība, spēlējot nacionālās galda spēles koku apēnotos tējas namiņos, kamēr sievietes paliek mājās un lopu gani mierīgi klejo gar mazajiem ceļiem.

Viesojoties šajā valstī, pārsteigs kreativitāte un izdoma, ņemot vērā to, ka tūrisma industrija ir tikai plaukuma stadijā. Šī valsts piedāvā arī daudz atpūtas vietu ārpus pilsētas, kuras sagaida brīvdienās izbraukušos pilsētniekus. Taču jāņem vērā, ka ārpus Baku ļoti maz cilvēku runā angliski, bet varbūt tieši šis izaicinājums ir liela daļa no no ceļojuma burvības.