3D televizoru attēlu kvalitātes noslēpumus

Šoreiz uzmanību pievērsīsim 3D televizoru attēla kvalitātei, mēģinot to izskaidrot pēc iespējas vienkāršākā veidā potenciālajiem 3D TV pircējiem.

Vispirms ir jādefinē, kas ir Full HD. Ierasti Full HD jeb 1080p ir ekrāns, kurš ir 1920 pikseļus plats un 1080 pikseļus augsts. Tas nozīmē, ka cilvēka acij ir jābūt iespējamam skatīt visus 2 073 600 (1920 x 1080) pikseļus. Kad uzliekam 3D brilles, 3D televizorā mēs redzam 2 miljonus pikseļu gan SG, gan FPR tipa TV. Citiem vārdiem sakot, būtu nepareizi strīdēties par izšķirtspējas atšķirību starp SG un FPR. Kādēļ? Jo tiem abiem tā ir vienāda.

Skatīšanās leņķis

Skatīšanās leņķis

Iegādājoties televizorus, monitorus vai mobilos telefonus, bieži vien tiek ņemts vērā ekrāna skatīšanās leņķis. Mūsdienās lielākā daļa produktu piedāvā ekrāna skatīšanās leņķi 180 grādu platumā. Tomēr 3D televizoriem, gan SG, gan FPR tipa, redzes leņķis ir ierobežots. Pretēji monitoriem vai mobilajiem telefoniem, kur ekrāns tiek skatīts no samērā neliela attāluma, lielākā daļa cilvēku televizoru skatās no tālākas distances. Tikko veiktajā pētījumā Japānā tika noskaidrots, ka lielākā daļa cilvēku TV skatās no apmēram 10 (vertikāli) un 55 (horizontāli) grādu lenķa, kas ir ierastais leņķis, lai normāli varētu redzēt televizora attēlu.

FPR veida ekrāniem vertikālais skatīšanās leņķis parasti ir 13 grādi un horizotāli – 180 grādi. SG veida ekrāniem teorētiski redzes leņķis ir 90 grādi – gan vertikāli, gan horizontāli, taču realitātē pastāv dažādi ierobežojumi – starp TV brillēm un ekrānu tiek raidīti signāli, kas ierobežo skatīšanās leņķi, kurš ir 40 grādu plats kā vertikāli, tā horizontāli.

Attēla spilgtums

Cinema 3D

Cilvēkiem ir radies priekšstats, ka FPR veida televizori ir tumši, taču tas neatbilst patiesībai – attīstoties FPR tehnoloģijai, gaismas zudums ir tas, pie kā ticis visvairāk piestrādāts. Skatoties bez brillēm, nelielas spilgtuma atšķirības starp SG un FPR tipa TV ir iespējamas, bet realitātē abu televizoru spilgtums neatšķiras.

3D TV, skatoties 2D

Atšķirībā no SG tipa televizoriem, tiek apgalvots, ka, skatoties 2D, FPR televizoriem var redzēt vertikālās līnijas. Taču realitātē tās ir pamanāmas tikai tad, ja attālums ir ļoti tuvs- no 1,2m attāluma (LG rekomendētais skatīšanās attālums priekš 3D TV) tās nav redzamas.

No pircēja viedokļa vissvarīgākais ir, lai acis nenogurtu un skatīšanās process būtu komfortabls. Cilvēki ir daudz runājuši par briļļu cenu un svaru, skatīšanās pozām un leņķi, izšķirtspēju, spilgtumu, 2D attēla pārveidošanu 3D utt., bet rezultātā, baudot relaksējošu vakara atpūtu pie televizora, svarīgi lai par šīm lietām nav jādomā un var brīvi baudīt 3D attēlu televizorā.