Pamani atšķirību: LG Cinema 3D un tradicionālie 3D TV

LG Cinema 3D ir piesaistījis ne tikai azartiskāko jaunāko tehnoloģiju piekritēju uzmanību, bet arī radījis interesi medijos un vidusmēra patērētājos. LG Cinema 3D ir varenu soli priekšā tradicionālajiem 3D TV, jo tas izmanto t.s. FPR («Film-type Patterned Retarder») tehnoloģiju, kas nodrošina daudz dabīgāka un dzīvīgāka attēla kvalitāti. LG 3D TV ir solis nākotnes 3D tehnoloģijās.

3D attēla veidošanas tehnika

3D attēla veidošanas tehnika

Aplūkosim galvenās atšķirības starp LG Cinema 3D un tradicionālo 3D TV. Tradicionālā tipa 3D brilles nepārtraukti atver un aizver kreiso un labo briļļu lēcu (t.s. ņirboņas efekts), lai veidotu 3D attēlu, kas nogurdina acis un dažkārt pat izraisa sliktu dūšu un reiboni. Savukārt, LG 3D brilles lieto speciālu polarizētas filmas metodi uz ekrāna, kas nepieļauj izjust nepatīkamus blakusefektus TV skatīšanās laikā.

Briļļu svars

Briļļu svars

Vēl viens būtisks aspekts ir šo briļļu vieglums. Tradicionālo 3D briļļu svars ir diezgan liels tehnisku iemeslu dēļ – tām vajadzīgas uzlādējamas baterijas, līdz ar to pēc neilga laika paliek nogurdinoši valkāt šīs brilles. LG brillēm nav nepieciešamas baterijas, tāpēc tās ir daudz vieglākas, turklāt LG ir nācis klajā ar speciālām 3D lēcām, kuras cilvēki ar redzes problēmām var pielikt priekšā optiskajām brillēm.

Attēla gaišums

Attēla gaišums

Daudzi noteikti ir pieredzējuši, ka, skatoties 3D filmas, attēls šķiet tumšāks, nekā skatoties 2D filmas. Ar LG Cinema 3D briļļu palīdzību arī šī problēma vairs nebūs aktuāla. Turklāt LG Cinema 3D TV raida četrreiz vairāk attēlu noteiktā laika periodā salīdzinājumā ar tradicionālo 3D TV, tādējādi nodrošinot kvalitatīvāku 3D bildi.

Ērta skatīšanās

Ērta skatīšanās

Ar tradicionālajām 3D brillēm ir jāsēž noteiktā leņķī, lai attēls rādītos kvalitatīvs. Cinema 3D brillēm ir piedomāts arī par skatīšanās ērtumu – skatīšanās leņķis ir daudz plašāks un fleksiblāks salīdzinot ar tradicionālajām 3D brillēm.

Varam secināt, ka LG Cinema 3D patiešām ir solis nākotnē 3D tehnoloģijās, kas nodrošina daudz ērtāku un kvalitatīvāku 3D TV skatīšanās pieredzi, turklāt ir pieejams ikvienam.