Cinema 3D Tribekas indie-filmu veidotāju talantu festivālā

Tribekas filmu festivālu 2002.gadā dibināja Oskara balvas laureāts, aktieris Roberts de Nīro ar mērķi tā dalībniekiem piedāvāt lielisku iespēju izbaudīt filmu radīšanas iespējas un spēku, kā arī veicināt Ņujorkas kā filmu uzņemšanas vietas atpazīstamību. Šī gada 1.maijā jau desmito reizi svinīgā atmosfērā tika baudītas interesantas, izaicinošas un brīvā stilā radītas filmas no visas pasaules.

Tribekas filmu festivālas, Cinema 3D

Festivāla laikā Ņujorkā tika parādītas aptuveni 5600 filmas no vairāk kā 40 valstīm. Tai skaitā bija arī Kamerona Krova filma „The Union”, kas ir pirmā viņa uzņemtā filma sešu gadu laikā, kā arī Vila Ferela mazbudžeta komēdija “Everything Must Go”. Tikpat aizraujošs ir arī plašais filmu spektrs, ko radījuši ne tik plaši zināmi talanti no tādām valstīm kā Dienvidāfrika, Norvēģija, ASV u.c.

Tribekas filmu festivālas, Cinema 3D

Lai atbalstītu jaunos un apņēmīgos nākotnes talantus, LG Electronics nodrošināja studentiem no Tribekas digitālo mediju akadēmijas Čikāgā nepieciešamo ekipējumu un tehnisko atbalstu ar mērķi palīdzēt radīt īsfilmu sērijas ar jaunākās LG 3D tehnoloģijas palīdzību – ar CINEMA 3D iespējām. Filmu pirmizrādes tika rādītas jau šī gada festivāla laikā uz CINEMA 3D TV and Blu-rayTM atskaņotājiem.

Tribekas filmu festivālas, Cinema 3D

Akadēmijas vecākā producente Odrija Velinga stāsta, ka studenti un fakultāte ir ļoti priecīgi par iespēju izmantot jaunākās digitālo filmu un 3D tehnoloģijas, piebilstot, ka tas neapšaubāmi devis motivāciju studentiem pamest mācību telpas un veiksmīgi sākt savu karjeru. Akadēmijas studente Stefana Flečere piemetina, ka šīs specialitātes studentam ir ļoti svarīgi apgūt 3D tehnoloģijas filmu radīšanā, jo tas ir filmu uzņemšanas galvenais virziens nākotnē.

Tribekas filmu festivālas, Cinema 3D

Festivāla apmeklētājiem bija iespēja novērtēt vairākas 3D uzņemtās filmas, kā arī animācijas īsfilmu, kas parādīja, kā LG 2D attēls var tikt pārveidots tā, lai tas kļūtu par īstu vizuālu piedzīvojumu. LG Electronics tic, ka sadarbība ar digitālo mediju akadēmijas studentiem un Tribekas festivālu iedvesmos arvien vairāk jauno režisoru radīt filmas 3D formātā, kuras būtu aizraujošs un neaizmirstams baudījums skatītājiem visā pasaulē.