TOP 10 nometnes vietas kultūras baudīšanai

Viens no veidiem, kā vasarā labi atpūsties dabā ir festivāli, tomēr pastāv arī citi veidi, kā nodarboties ar dabas un kultūras baudīšanu. Guardian.co.uk piedāvā TOP10 nometnes vietas kultūras baudīšanai vasaras laikā.

Kempingi

1. Camp Bestival, Lulvortas pils, Dorseta (28-31.jūlijs).

Ne katru dienu tiks dota iespēja uzsliet teltis 17.gadsimta pils pagalmā, tādēļ noteikti ir jāizmanto Camp Bestival sniegtās iespējas. Šis ir bērniem un ģimenei draudzīgs festivāls, kura laikā var baudīt dažādus kultūras pasākumus un mierīgu atpūtu dabā vienlaicīgi.

2. Port Eliot Festival, Kornvola (21.-24.jūlijs)

Šī festivāla pirmsākums bija literatūras pasākums, kurš tālāk pārtapa t.s. ideju festivāls ar mūzikas pieskaņu. Šogad jau devīto gadu pēc kārtas pieskandēs mežaino apvidu dienvidaustrumu Kornvelā, kur norisinās festivāla darbība. Teritorijā ir ļoti daudz skaistu vietu, kurās var apmesties un gūt iedvesmu, ko sniedz mūzika un daba.

3. Green Man festivals, Powys (19.-21.augusts)

Festivāls piesaista dabas mīļotājus jau deviņus gadus un tā apmeklētāju skaits jau ir pieaudzis līdz 10 000 cilvēku, tomēr tas neliedz baudīt dabas un kultūras skaistumu. Šogad, tāpat kā iepriekšējos gados, festivāla apmeklētājus priecēs nakts atpūta pie ugunskuriem, baudot mūziku un dažādus priekšnesumus.

Kempingi

4. Wood festival, Oksfordšīra (20-22.maijs)

Festivāla laikā, kas norisinās vasaras sākumā, var baudīt mūzikas un dabas dāvāto skaitumu videi īpaši draudzīgos apstākļos – visas labierīcības un servisi iespēju robežās ir iekārtoti uz dabai nekaitīgas bāzes, piemēram, dušas tiek apsildītas, izmantojot malkas dedzināšanu, skatuvei nepieciešamās enerģijas ieguvei tiek izmantota saules enerģija u.tml. Ir piedomāts pat par sabiedrisko transportu, lai nebūtu jāizmanto personiskie pārvietošanās līdzekļi, kas prasa daudz enerģijas un tādējādi nav dabai draudzīgi.

5. End of the Road Festival, Dorseta (2-4.septembris)

Ziemeļdorsetas reibinošo meža ainavu apskāvienā katru gadu notiek End of the Road festivals kā lielisks noslēgums vasaras sezonai. Kempinga vietā var baudīt īstas lauku ainavas, kur dzīvē sastopami papagaiļi un pāvi. Mežā varēs dzirdēt spēlējam klavieres, turklāt, ja vēlēsies dejot, būs izveidoti tieši tam paredzēti laukumi. Vēlies meža vidū noskatīties kādu filmu? Nav problēmu! Tieši tam paredzēta būs Kino telts.

6. Gwerniago Farm, Powys (augusts)

Šis festivals aizraus visdažādāko gaumju un interešu pārstāvjus, jo mūzikas piedāvājums ir gana plašs, tomēr jārēķinās ar to, ka telšu vietu skaits ir ierobežots – vietas pietiks vien kādām 20 teltīm un padsmit auto treileriem. Ērtības arīdzan ir ierobežotas, bet vai tad tā nav daļa no burvības?

7. Calgary Bay, Mullas sala (3.-9.jūlijs)

Calgary Bay ir romantiskās mūzikas festivāls, kurā uzstājas mākslinieki no visas pasaules un izpilda plaši pazīstamu komponistu darbus. Pasākuma norises vieta ir atbilstoša festivāla tēmai, jo ne tikai dabas skaistums, bet arī apkārt esošās pilis rada īsti romantisku atmosfēru.

8. Holme Valley Camping and Caravan Park, Rietumu Jorkšīra (visu gadu)

80.gadu vidū Holme Valley parks tika renovēts un šobrīd tas ir atvērts visiem dabas mīļiem visa gada garumā. Netālu no šī parka atrodas dažādi apskates objekti, līdz ar to šis parks daudziem kalpo kā naktsmājas pēc ekskursijām.

9. Rockness, Highland (10.-12.jūnijs)

Kā labākā mazā festivāla balvas ieguvējs, šis festivāls ir piesaistījis daudzu interesi. Un ne tikai tāpēc – tas atrodas skaistā Lokneses ezera apkaimē, piedāvājot dažāda veida apmešanās vietas gan netālu no jūras, gan no mistērijām apvītā ezera.

10. Lovelane Caravans, Cornwall (aprīlis – oktobris)

Ja māksla ir tava aizraušanās, tad šis festivāls būs tieši priekš tevis, jo tas atrodas netālu no dažādām mākslas galerijām (Tate Gallery, Newlyn Gallery u.c.). Viena no lielākajām šīs apmešanās vietas priekšrocībām ir fakts, ka tev nekas nav jāņem līdzi – tev tiek piedāvāta iespēja izvēlēties vienu no trīs veidu treileriem nakšņošanai.