TOP10 ieteikumi labākam CV

www.bradleycvs.co.uk iesaka domāt par savu CV kā par veikala skatlogu – tam ir efektīvi jāattēlo tava pieredze, spējas un īpašības īsā laika sprīdī. Raksta autors piedāvā arī ieteikumus, kas palīdzēs izveidot tādu CV, kas tevi parādīs vislabākajā gaismā.

CV

1. Izsakies īsi un skaidri

CV struktūras izvēle ir pirmais būtiskais solis. Vissvarīgākajai informācijai, piemēram, tavām prasmēm un pieredzei, jābūt pasniegtai pirmajai, lai tā tiek uzreiz pamanīta. Parasti CV vajadzētu iekļaut sasniegumus, pieredzi, īpašās prasmes (valodas, datorprasmes), izglītību, kursus un, ja vēlies, arī intereses. CV nav vēlams būt garākam par divām lappusēm.

2. Padari to vizuāli baudāmu

Arī pasniegšanas veidam ir ļoti liela nozīme, ja tu vēlies, lai tavs CV izceltos citu vidū. Pārliecinies, ka tas ir saformatēts pareizi, lai svarīgākie punkti ir viegli ievērojami un lai teikumi ir maksimāli īsi.

3. Sāc ar jaunāko informāciju

Darba pieredze ir jāpasniedz, sākot ar jaunāko informāciju. Ja ir bijušas pa vidu pauzes, arī tās ir jāpiem, bet informāciju, kas vecāka par 10 gadiem – neiekļauj.

4. Iekļauj daudz faktu

Piemini savus sasniegumus, atbildīgos darbus, rezultātus. Liec uzsvaru uz rezultātiem – kādas pārmaiņas ieviesa tava darbība? Kur vien iespējams, izmanto skaitļus, lai raksturotu savu darbību. Izmanto formālu valodu, nelietojot vietniekvārdu “es”.

5. Nepārsātini ar informāciju

Iekļauj īpašās prasmes, piemēram, valodas, administratīvās un datora lietošanas prasmes atsevišķā CV daļā.

6. “Ienes” tajā daļu no savas dzīves

Atceries, ka darba devējs vēlas iepazīt tavu personību, kā arī to, ko tu spēj izdarīt – vai tu esi precīzs, apzinīgs un motivēts? Pie katra punkta, ko tu piemini, pajautā sev, ko tas par par tevi pastāsta.

7. Esi precīzs

Vienmēr pārbaudi kļūdas un pajautā kādam citam, lai izlasa tavu CV. Ja tas nav iespējams – nolasi to skaļi savam sunim. Darba devējs nedomās, ka tavas komunikācijas prasmes ir labas, ja tavs CV būs pilns ar kļūdām.

8. Pielāgo to katru reizi

Tev nav katru reizi jāizmanto viens un tas pats CV. Tu vari izmantot divas vai trīs versijas, kas pielāgotas katram darba veidam.

9. Pievieno motivācijas vēstuli

Ja vien sludinājumā nav teikts, ka motivācijas vēstule nav nepieciešama, vienmēr pievieno to savam CV. Tai ir jāuzsver pāris vērā ņemamākās detaļas no CV, kas visvairāk atbilst darba piedāvājumam.

10. Esi patiess

Protams, ka tu vēlies sevi pasniegt vislabākajā gaismā, taču neej par tālu un neizpušķo patiesību pārāk daudz, jo beigās tas tev var kaitēt.