Baraks Obama ierosina izveidot identitātes drošības sistēmu internetā

ASV prezidents Baraks Obama ir nācis klajā ar ieteikumu izveidot uzticamu identitātes sistēmu, lai nodrošinātu patērētāju drošību internetā. Prezidents apgalvo: «Internets ir izmainījis to, kā mēs komunicējam un veicam dažādus darījumus, veidojam jaunus tirgus un apvienojam sabiedrību kā vēl nekad. Tomēr tajā pašā laikā internets ir radījis jaunas problēmas, kas saistītas ar identitātes zādzībām internetā un līdz ar to kaitē patērētājiem un veicina zaudējumus gan patērētājiem, gan uzņēmumiem.»

Pēdējā izstrādātā plāna ietvaros ir ieplānots izstrādāt metodes, kas nodrošinātu patērētājiem drošu vidi internetā, veicot dažādus darījumus internetā (sīkāk par pašu plānu – www.wired.com).

Valdība ir veikusi mērījumus par pēdējiem diviem gadiem, kuros parādījās, ka 11.7 miljoni amerikāņu ir bijuši identitātes zādzību upuri internetā. Valdība ir pārliecināta, ka jaunā plāna ieviešana šāda veida pārkāpumus internetā ievērojami samazinātu – drošības pasākumiem ir jābūt vērienīgākiem par dažādu paroļu ievadīšanu, lai veiktu darījumus internetā. Tomēr šādas sistēmas ieviešana solās būt ilgtermiņa projekts, kura reālos augļus mēs varētu redzēt ātrākais pēc 5 gadiem.