Kas ir hipsteris un kā radies šāds apzīmējums?

Hipsteris ir tautā lietots apzīmējums jauniem cilvēkiem, kas interesējas par indie rock mūzikas stilu, indie filmām, tādiem žurnāliem kā Vice un Clash, kā arī Pitchfork Media līdzīgiem interneta žurnāliem. Hipsteru kultūras pirmsākumi meklējami jau 40.gados, taču tieši pēdējos gados tā ir kļuvusi īpaši aktuāla.

Hipsteris

Viedokļi par vārda «hipsteris» izcelsmi atšķiras – daži apgalvo, ka vārds cēlies no «hop», kas angļu sarunvalodā nozīmē «opijs». Citi, savukārt, uzskata, ka apzīmējums nāk no Rietumāfrikāņu vārda «hipi», kas nozīmē «atvērt kāda acis». Laika gaitā šis vārds pārtapis par lietvārdu – «hipsteris».

Deviņdesmitajos gados termins «hipsteris» ieguva jaunus apgriezienus un tas iemiesoja jaunus cilvēkus, kuri interesējas par alternatīvo kultūru (alternatīvā mūzika, indie filmas u.tml.) un dzīvesveidu (veģetārieši, vegāni vai vienkārši dabīgās pārtikas patērētāji, kas par pārvietošanās līdzekli visdrīzāk izvēlas velosipēdu).

2009. gadā žurnāls «Time» par hipsteriem: «Hipsteri ir tie draugi, kas vīpsnā, kad pasaki, ka tev patīk Coldplay. Tie ir cilvēki, kas valkā T-kreklus ar uzrakstiem no filmām, par kurām tu nekad neko neesi dzirdējis, kā arī vienīgie visā Amerikā, kas vēl aizvien uzskata, ka Pabst Blue Ribbon ir labs alus. Viņi dižojas ar savām kovboju cepurēm un beretēm un domā, ka Kanye West ir nozadzis viņu saulesbrilles. Viss par un ap hipsteriem ir veidots tā, lai radītu priekšstatu, ka viņiem vienkārši ir vienalga.»