LG: “Cerība Japānai”

2011. gada 11. martā plkst. 14:46 pēc vietējā laika Japānā notika viena no baisākajām dabas katastrofām – 8,9 baļļu stiprās zemestrīces radītais cunami radīja milzīgus zaudējumus, aiznesot sev līdzi cilvēku mājas un automašīnas. Piecu minūšu laikā Kesenumas pilsēta tika burtiski “noslaucīta no zemes virsas”.

Kesenuma, piejūras pilsēta Japānā, pēc cunami

Tokijas tornis pirms (pa kreisi) un pēc (pa labi) zemestrīces

Cunami sasniedza 37,9 metru augstumu, kas ir visaugstākais cunami kopš 1896.gada, kad Ofunato ciemā viļņi sasniedza 38,2 metru augstumu. Šoreiz šī nelaime atstāja aiz sevis daudz zaudējumu – ne tikai materiālu, bet arī desmitiem tūkstošu cietušo un bojāgājušo. Eksperti lēš, ka zaudējumi mērāmi 1% no Japānas šī gada IKP, savukārt, Pasaules Banka uzskata, ka valsts atjaunošana izmaksās 235 miljonus ASV dolāru.

Pray for Japan

Japāna

Japāna

Valstis no visas pasaules ir izteikušas līdzjūtību Japānai šajā lielajā nelaimē – līdz 24.martam ap 133 valstu un 33 starptautisku pārstāvju bija devuši savu artavu palīdzēšanā Japānas zemestrīcē cietušajiem

Japāņu glābēji, transportējot cietušos trīs dienas pēc zemestrīces

Ne tikai valstis, bet arī daudzas kompānijas izrādījušas iniciatīvu palīdzēt nelaimē nonākušajai Japānai un tās iedzīvotājiem, tai starpā arī LG. No 21.līdz 31.martam LG apvienoja spēkus ziedojumu vākšanā zemestrīces upuriem, saucot to par “Cerība Japānai” (”Hope for Japan”).

LG brīvprātīgie ziedojumu vākšanas procesā

LG darbinieki organizēja vairākus pasākumus ar mērķi vākt ziedojumus – LG birojos Korejā darbiniekiem tika pārdota kafija, par kuru saņemtie ienākumi tika ziedoti un nosūtīti Japānai kopā ar iedvesmojošiem ziņojumiem japāņu, korejiešu un angļu valodās.

LG strādā ļoti cieši kopā ar saviem Japānas kolēģiem, lai nodrošinātu pēc iespējas mazākus zaudējumus un lai ražošana var atgriezties pilnā sparā. LG Grupa arīdzan ir apvienojusi spēkus, lai ziedotu 100 miljonu jēnu Japānai.

Visa pasaule sūta iedvesmojošas ziņas Japānai
Pat tik attīstīta valsts kā Japāna nekad nevar būt gatava šāda apmēra nelaimei un apkārtējo atbalsts tai ir nepieciešams vairāk kā nekad, tādēļ turpināsim lūgt par Japānu un ziedot tās upuriem.