Eiropas TOP apskates objekti – ir vai nav redzēšanas vērti?

Eiropa ir bagāta ar visdažādākajiem apskates objektiem, kuri lielākajai sabiedrības daļai īpašus paskaidrojumus neprasa. Slavenākie Eiropas apskates objekti bieži vien tiek uzstādīti par ceļojumu galamērķiem, tomēr ne vienmēr realitātē šie iespaidi šķiet tā vērti. Lonely Planet ir veikusi pētījumu, kurā piedalījušies vairāk nekā 13,000 respondentu, aptaujājot ceļotājus par 10 populārākajiem Eiropas apskates objektiem.

1. Atēnas – Partenons

Jāredz: 93%

Doties uz Atēnām un neapskatīt Partenonu – Akropoles templi un visvecāko apskates objektu Rietumu kultūrā – būtu gaužām neprātīgi. Partheons ir celts 438 gadus p.m.ē par godu sporta un reliģijas festivālam, un tā nosaukums nozīmē «jaunavas apartamenti». Turklāt ieejas maksa tikai 12 EUR.

2. Roma – Kolizejs

Jāredz: 92%

Kolizejs nav tikai Romas, bet visas Itālijas populārākais apskates objekts, kas nenozīmē neko citu kā garas rindas pie apskates objekta ieejas durvīm, tāpēc vienmēr jārezervē ieejas biļetes laicīgi. Tomēr daudzi izvēlas Kolizeju apskatīt tikai no ārpuses un vairāk veltīt laiku pilsētas apskatei, it īpaši, ja plānotais atpūtas laiks Romā ir īss.

3. Parīze – Eifeļtornis

Jāredz: 86%

Ir diezgan neiespējami nepamanīt Parīzes slavenāko simbolu Eifeļtorni, pastaigājoties pa Parīzes ielām. Arī šis apskates objekts, iespējams, ir redzēšanas vērts tikai no ārpuses, tādēļ kā aizraujošu un oriģinālu alternatīvu šai ekskursijai Lonely Planet piedāvā apmeklēt Hippodrome d’Auteuil, kur var nepiespiestā gaisotnē vērot zirgu skriešanas sacensības, turklāt nedēļas nogalēs ieeja ir par brīvu.

4. Edinburga – Edinburgas pils

Jāredz: 81%

Lonely Planet iesaka sākt ceļojumu pa Edinburgu tieši ar šo apskates objektu, saucot pašu pili par iemeslu Edinburgas eksistencei.

5. Barselona – Sagrada Familia

Jāredz: 79%

Antoni Gaudi pavadīja 43 gadus, ceļot Sagrada Familia – baznīcu, kas vēl līdz šai dienai nav pilnībā pabeigta. Kad tā tiks pilnībā pabeigta (plānotais termiņš – 2020. gads), tā būs par trešdaļu augstāka, kāda tā mūs priecē šodien. Tādēļ vien ir vērts būt vēstures lieciniekiem un redzēt šo arhitektūras brīnumu klātienē.

6. Piza – Pizas tornis

Jāredz: 70%

Pēc Lonely Planet vērtējuma, aptaujas rezultāti par Pizas torni ir visai pārsteidzoši – 7 no 10 aptaujātiem Pizas torņa apmeklējumu uzskata par obligātu. Tomēr Itālijā laiks ir zelta vērtē – Toskānas ciematiņu apmeklēšana var izrādīties tīkamāka nekā Pizas torņa apskate daudzu citu tūristu ielenkumā.

7. Viltšīra, Anglija – Stounhedža

Jāredz: 67%

Stounhedža ir neolīta un bronzas laikmeta piemineklis, kas atrodas Anglijas Viltšīras grāfistē un ir veidots no apļa veidā izvietotiem milzīgiem akmeņiem. Lai gan šai vietai ir īpaša aura, daudziem nokļūšana līdz piemineklim šķiet vairāk apgrūtinoša nekā piemineklis redzēšanas vērts.

8. Venēcija – izbraucieni ar gondolām

Jāizbrauc: 50%

Ja brauciens ar gondolu ir tavs sapnis, nepretojies tam, tikai atceries, ka tas nebūs lēts prieks – apmēram 100EUR par 40 minūšu garu iespēju izbaudīt Venēcijas kanālu burvību. Daudz lētāka alternatīva ir izbrauciens ar traghetto – ūdens sabiedrisko transportu, no kura paveras tieši tikpat aizraujošs skats, bet par krietni lētāku samaksu.

9. Londona – Londonas acs

Jāredz: 43%

London Eye jeb Londonas Acs pat pašiem angļiem šķiet lieliska izklaide brīvā brīdī, lai gan no pirmā acu uzmetiena tas var šķist pārāk parasts un neoriģināls tūristu piesaistīšanas objekts. Turklāt jāatzīst, ka no Londonas Acs paveras patiešām skaists skats pār Londonas celtnēm.

10. Īrija – Blārnijas akmens

Jānoskūpsta: 27%

Šī, iespējams, ir nu jau pārāk liela klišeja – noskūpstīt Blārnijas akmeni, kas atrodas Blārnijas pilī, tomēr vēl aizvien tūristi dodas uz šo apskates objektu ik dienu, lai to izdarītu. Turklāt no pils torņa paveras patiešām skaists skats, kas padara šo apskates objektu par tīkamu arī tiem, kas netic, ka Blārnija akmens noskūpstīšana nesīs veiksmi.

Foto attēlus ar Eiropas TOP apskates objektiem var apskatīt Lonely Planet mājas lapā.