Vistipiskākais Zemes iedzīvotājs

Pēc veselu gadu ilguša pētījuma žurnāls National Geographic ir izveidojis pasaules tipiskākā cilvēka profilu. Pēc pētījuma datiem tas ir labrocis, kas pelna mazāk nekā 12 000 dolāru gadā. Viņam pieder mobilais telefons, taču nav sava bankas konta. Izrādās, ka savs bankas konts ir mazāk nekā 25% pasaules iedzīvotāju.

Tas ir vīrietis, jo vidēji vīriešu pasaulē ir vairāk nekā sieviešu. Pasaules populācijas vidējais vecums ir 28 gadi. Lielākā etniskā grupa ir han ķīnieši. Tātad, balstoties uz šiem visiem rādītājiem, vistipiskākais planētas iedzīvotājs ir 28 gadus vecs han ķīniešu vīrietis. Tādu vīriešu ir vairāk nekā 9 miljoni.

Tipisks cilvēks

Pētījums atlasīja 190 000 tipiskāko šim profilam atbilstošo han ķīniešu fotogrāfiju un izveidoja tām atbilstošu seju. Taču viņš nebūs mūsu planētai visraksturīgākais iedzīvotājs ilgi. 2030.gadā tipiskākais Zemes iedzīvotājs būs indietis. Jēdziens par tipiskumu vienmēr ir relatīvs. Japānas tipiskākais vīrietis dzīvo vidēji 86 gadus, taču Afganistānā tā ir sieviete, kas vidēji nodzīvo tikai 45 gadus.