Zemes stunda jau rīt

Jau rīt visā pasaulē norisināies ikgadējā akcija pret klimata pārmaiņām – Zemes stunda. Arī LG Electronics Latvia pievienosies Zemes stundas akcijai arī Latvijā – sestdien, 26.martā no plkst. 20.30 līdz 21.30 izslēdzot LG neona reklāmu uz Latvijas televīzijas ēkas jumta.

Zemes Stunda aizsākās Sidnejā, Austrālijā, kad 2007.gadā 2,2 miljoni iedzīvotāju un vairāk nekā 2000 biznesa uzņēmumu izslēdza gaismu uz vienu stundu, lai iestātos pret klimata izmaiņām. Jau pēc gada Zemes Stunda kļuva par globālu kustību ar vairāk nekā 50 miljoniem dalībnieku 35 valstīs. Tādi globālie kultūras pieminekļi kā Sidnejas Ostas tilts, Toronto CN tornis, Zelta Vārtu tilts Sanfrancisko un Romas Kolizejs palika stāvam tumsā, simbolizējot cerību, ka šī aktivitāte pieaugs tai atvēlētās stundas laikā.

2009.gada martā Zemes stundā piedalījās jau vairāki tūkstoši miljonu cilvēku. Vairāk nekā 4000 pilsētu 88 valstīs oficiāli izslēdza elektrību, lai parādītu savu atbalstu planētai, tādējādi padarot 2009.gada Zemes Stundu par lielāko globālo iniciatīvu cīņā pret klimata izmaiņām. Visā pasaulē cilvēki vienoti sanāca kopā, lai svinētu un padomātu par to, kas mums visiem ir kopīgs- mūsu planētu.

Pasaules Dabas Fonds, projekta galvenais organizators, aicina ikvienu pavadīt šo stundu bez elektrības izmantošanas un pēc gaismas ieslēgšanas padomāt, ko vēl varētu izdarīt mūsu planētas labā. Šādi visiem kopā darbojoties, mēs varam uzlabot mūsu nākotni.

Arī Latvijā dalību Zemes Stundai jau oficiāli apstiprinājušas 37 Latvijas pašvaldības, vairāki uzņēmumi, kā arī pats Valsts prezidents Valdis Zatlers. Zemes Stundai īpaši veltītā mājas lapā ikviens var dalīties savā pieredzē, pastāstot par to, kā veicies šajā aktivitāte, un iedvesmoties un citu stāstiem.