Mākslas pasaules ikgadējais svētceļojums

Online.wsj.com piedāvā ielūkoties mākslas pasaulē. Apmaldīties Tefafā (Tefaf), pasaules vadošajā mākslas un antīko priekšmetu gadatirgū, būtu patiešām aizraujoši. Šeit vienkopus atrodami vairāk nekā 30 000 mākslas darbi, kas radīti pagājušo 7000 gadu laikā. Senās Grieķijas skulptūra, valdzinošs viduslaiku manuskripts, Rembranta portrets, reta impresionisma glezna, Endija Vorhola uzmanību piesaistošais darbs vai kāds 21.gadsimta keramikas izstrādājums. Tas viss sastopams šeit.

Gleznas, māksla

Gadatirgus turpināsies līdz 27.martam Māstrihtas Izstāžu un Kongresa centrā Nīderlandes dienvidos. Lai arī Māstrihtai jāsacenšas ar tādiem mākslas centriem kā Ņujorka, Londona un Parīze, pagājušajā gadā šis gadatigus pulcēja vairāk nekā 74 000 mākslas kolekcionāru un profesionāļu no visas pasaules. Starp tiem arī pārstāvji no 225 vadošajiem muzejiem Eiropā, ASV, Āzijā un Austrālijā.

Gadatirgus aizsākās 1975.gadā kā neliels pasākums, ko organizēja “Old Masters” gleznu tirgotāji. Šajā gadā Tefafa cer uzņemt lielu skaitu apmeklētāju no Ķīnas, jo šeit piedalīsies 22 Āzijas mākslas tirgotāji. Taču tas nav vienīgais, kas piesaista ķīniešus- viņi interesējas arī par impresionisma gleznām un juvelierizstrādājumiem. Tefafa vēlas palielināt arī Dienvidamerikas kolekcionāru skaitu gadatirgū, piesaistot Urugvajas, Argentīnas un Brazīlijas pārstāvjus.

Glezna, māksla

Lai garantētu gadatirgus profesionālo kvalitāti, darbojas stingri pārbaudīta sistēma. 168 starptautiski eksperti 29 speciālistu komitejās izskata katru izstādīto gadatirgus objektu, lai pārliecinātos par tā autentiskumu un stāvokli. Šāds rūpīgums ir ļoti svarīgs, jo Tefafā ierodas zinošākie pasaules mākslas eksperti.

Šeit neviens neuztraucas par apģērbu, jo gadatirgū “dress code” nav. Vari aizmirst par siluetiem, kas vislabāk izskatās smalkas šampanieša glāzes tuvumā. Uzvelc savas ērtākās kurpes, jo tev būs jāpārstaigā lielas platības. Daži kolekcionāri gadatirgū parādās savos izejamajos uzvalkos, bet citi turpretī ērtākajos džinsos un kedās.

Šī gada spilgtākais mākslas darbs ir Rembranta 1658.gada glezna “Portrets Vīrietim ar Rokām Akimbo” (Portrait of a Man with Arms Akimbo) no Ņujorkas Otto Naumana galerijas. Glezna novērtēta par 47 miljoniem dolāru, gleznā redzamā persona ir nezināma. Galerija šo gleznu iegādājās no Las Vegasas kazino īpašnieka Stīva Vinna par 20,2 miljoniem angļu mārciņu 2009.gadā.