Īstais laiks galošām

Online.wsj.com raksta par galošām – iespējams, labāko risinājumu, kā pasargāt savus apavus no lietus un dubļiem. Vairākas desmitgades virskurpes ir grimušas aizmirstībā, bet sliktie laikapstākļi tās atkal ir padarījuši aktuālas.

Galošas

Senāk mātes centās piespiest savus bērnus valkāt galošas. Vairāk nekā 40 gadus bērni ir atteikušies to darīt. Taču slapjie laikapstākļi spiež valkāt galošas vēl spēcīgāk nekā savulaik rūpīgās mātes. Aprīļa dušai līdzīgie nokrišņi varētu kļūt par galveno iemeslu galošu uzvaras gājienam – it sevišķi, ja tās nav galošas to klasiskajā izpratnē, bet gan modernas virskurpes dažādās krāsās, domātas arī augstpapēžu apaviem.

Galošas

Galošas

“Cilvēki valkā galošas tikai nepieciešamības spiesti,” saka “Tingley Rubber Co“, ASV galošu ražotnes prezidents. Tomēr pēdējā gada laikā to pārdošanas apjoms pieaudzis par 65%.

Galošu biznesu gan negatīvi ietekmē kedu, gumijas zoļu, gumijas zābaku un pārgājienu apavu konkurence. Protams, arī uzskats, ka galošas nav tas modernākais apavu veids. Tomēr mūsdienu galošu-virskurpju ražotāji ir pacentušies, lai šis uzskats tiktu mainīts.

Lai arī modernās galošas ir attīstījušās ASV, to lingvistiskā izcelsme ir galliska un kulturālā – slāviska. Franču rakstnieks Gerijs rakstīja par zēnu, kurš apēd galošu, lai pierādītu savu mīlestību pret meiteni, kamēr padomju zinātnieki savu jauno raķeti nosauca par ABM-1 Galoša.

Ir pieejamas arī galošas suņiem – tās ir ne tikai praktiskas, bet arī jautras. 2007. gadā Gerijs Frendlands sāka ražot suņu galošas, kas pasargā suņu ķepas no sāls. Pašlaik «Pawz» ir vadošais līderis suņu zābaku ražošanā. Viņš zināja, ka kļūs populārs, kad izveda pastaigā suni, kurš valkāja jauno galošu prototipu.

Galošas sunim

Galošas sunim

Misters Ringdals dzīvo Norvēģijā, kur galošas tiek uzskatītas par vecu cilvēku aksesuāru. Taču, kad viņš studēja Ņujorkā, galošas bija kļuvušas par ikdienu. Tāpēc misters Ringdals nolēma piešķirt tām nedaudz stila. «Swims» galošas maksā aptuveni 95 dolārus un ir pieejamas sarkanā, oranžā un melnā krāsā. Iekšpusē tām ir josla, kas spodrina kurpes, kamēr valkājat galošas.