LG un Enio Morikone

Jau ziņojām, ka pagājušā gada nogalē LG izveidoja sadarbību ar, iespējams, visu laiku labāko filmu mūzikas komponistu Enio Morikoni (Ennio Morricone). Bet kā tas viss sākās? Pirms četriem gadiem LG apņēmās lauzt dominējošo uzskatu, ka mobilajā telefonā nekad nebūs iespēja pilnīgā izbaudīt orķestra kvalitātes skaņu. Lai to izdarītu, bija nepieciešams mūziķis, kurš ne tikai varētu sniegt savu redzējumu, bet arī radīt mūziku, kas spētu būt tikpat saviļņojoša kā iecerētā tehnoloģija. Un tieši šāds mākslinieks ir Enio Morikone, kas ir radījis mūziku jau vairāk nekā sešdesmit gadu garumā (pirmās kompozīcijas Morikone radīja jau sešu gadu vecumā) un vēl joprojām ir saglabājis savu jauneklīgumu un atvērtību jauniem izaicinājumiem.

Enio Morikone

Pirmā tikšanās LG ar Enio Morikoni notika Seulā 2009.gada maijā, kad mākslinieks tur sniedza koncertu. Šajā reizē Morikonem bija maz laika, lai apspriestu sadarbības iespējas, tomēr pēc septiņiem mēnešiem, Romā 2009.gada decembrī mākslinieks turpināja iesāktās sarunas ar LG par sadarbību. Pēc šīs tikšanās sadarbība uz panākumiem virzījās strauji – jau nākamajā dienā tuvējā studijā norisinājās mūzikas pielāgošana tālruņiem.

Enio Morikone

Itāļu maestro radīja trīs melodijas, no kurām izveidoja 15 zvanu toņus un trīs oriģinālus mūzikas gabalus. Pie tam viņš pielāgoja 10 savus klasiskos skaņdarbus zvanu toņu lietošanai telefonos. Visi zvanu toņi bija speciāli radīti LG Optimus 2X viedtālrunim, kura tehniskās iespējas ļauj tam būt par vienu no dažiem viedtālruņiem, kas piedāvā baudīt Morikones mūziku visā tās krāšņumā.