Gudrākas ierīces – gaišāka nākotne

Tehnoloģiju pasaule koncentrējas uz viedu tehnikas ierīču radīšanu, piedāvājot viedtālruņus, SMART TV jeb viedos televizorus, un pat viedas sadzīves tehnikas ierīces. Galvenais visu viedo ierīču uzdevums – atvieglot cilvēku dzīvi un padarīt to dabai draudzīgu. Viens no nozīmīgākajiem attīstības posmiem viedo ierīču jomā nav patērētāju ierīce, bet gan Smart Grid tehnoloģija, kas ir viena no LG izstrādāto LG THINQTM tehnoloģijas funkcijām.

LG ThinQ

Smart Grid ir atjautīga un uz dabai draudzīgas vides vērsta energosistēma, kas ar īpašu mērītāju pielāgo elektrības piegādi katrai ierīcei minimālam elektrības patēriņam. Tās ideālā formā Smart Grid izmanto saules paneļus vai vēja ģeneratorus, lai patērētāji varētu kontrolēt tieši viņiem nepieciešamo elektroenerģijas daudzumu.

Liela nozīme šajā “viedo tehnoloģiju revolūcijā” ir tieši mājas ierīcēm. Tā, piemēram, izmantojot Smart Grid tehnoloģiju, LG veļas mašīna, pievienota īpašam mājas tīklam, nosaka rentablāko laiku veļas mazgāšanas veikšanai – ņemot vērā laiku, kad elektrības cenu likmes ir viszemākās. Izmantojot Smart Grid, LG cepeškrāsnis piedāvā trīs izmaksu iespējas – zemas, vidējas un augstas, ņemot vērā gan gatavošanas cikla ilgumu, gan atšķirīgās elektrības izmaksas. Līdzīgā veidā LG ledusskapji izmanto unikālu algoritmu, lai pielāgotu dažādas funkcijas, piemēram, atkausēšanas laika kontroli. Turklāt LG ledusskapji pat skaita un parāda, cik bieži mājas īpašnieki atver ledusskapja durvis, sniedzot nepieciešamo informāciju par papildu enerģijas ietaupīšanas iespējām.

LG THINQ™ tehnoloģija piedāvā pilnu risinājumu komplektu, kas ļauj patērētājiem ērti un centralizēti vadīt visas mājas ierīces. Šī veidās pasaules vīzija ieguva plašu uzmanību CES 2011 Lasvegasā
Vides un efektīvas enerģijas jautājumu pamudnātas, Ziemeļāfrikas, Eiropas un Āzijas valdības virzās uz Smart Grid tehnoloģiju attīstību. LG Electronics, atbalstot videi draudzīgu standartu ieviešanu visā pasaulē, ir centrālais dalībnieks tādos projektos kā Smart Watts, kas ir pirmais reāllaika enerģijas cenu noteikšanas projekts Eiropas Savienībā un SCE (Southern California Edison), kas ir pirmais iedzīvotāju enerģijas uzglabāšanas sistēmas pārbaudes projekts Amerikas Savienotajās Valstīs