Kā digitālā māksla iedvesmojusi modes industrijas sensāciju?

Viens no izplatītākajiem jautājumiem saistībā ar modes dizaineru radītajiem tērpiem ir to augstās cenas iemesli. Piemēram, attēlā redzamā kleita no amerikāņu modes dizainera Narciso Rodrigesa (Narciso Rodriguez) Pavasara 2011 kolekcijas maksā aptuveni 2,700 ASV dolāru. Kāpēc tāda cena – atklāj kleitas stāsts.

Narciso Rodrigue

Iedvesmas avots dizaineram bija instalāciju mākslinieces Dženiferas Šeinkampas (Jennifer Steinkamp) video instalācija “Orbit 5″, kurā attēlots Štienkampas redzējums par to, kā koki un augi virpuļojot un pārveidojoties mainās cauri gadalaikiem. Šī video iespaidā dizainers radīja kleitu un blūžu kolekciju, kurā manāmi koku zaru silueti un krītošas ziedlapiņas.

Īpašu uzmanību izpelnījusies sarkanbaltā ziedlapiņu kleita, veidota no slīpi griezta zīda un stratēģiski izvietotām šuvēm, eleganti skar augumu, un neparastais raksts un krāsu salikums piesaista uzmanību. Šķietami vienkāršā izskata kleitai izmantota īpaša un sarežģīta tehnoloģija, ko vienkāršam apģērbu ražotājam ir gandrīz neiespējami nokopēt. Kleita veidota no divām zīda šifona kārtām – sarkana zīda apakšējā kārtā un balta virskārtā. Varētu šķist, ka sarkanās ziedlapiņas ir vienkārši izdrukātas uz balta auduma, tomēr tā ir optiska ilūzija. Ar dizainera izvēlētu īpašu tehnoloģiju palīdzību baltajā šifonā iestrādāti caurspīdīgi laukumi ziedlapiņu formā, ļaujot kleitas apakšējai sarkanajai kārtai spīdēt cauri un uz kleitas radīt krītošu ziedlapiņu efektu. Turklāt kleitas audums pasūtīts pie itāļu tekstila radītāja Filippo Biandži (Filippo Binaghi), kurš piegādā audumus dažādiem slaveniem dizaineriem, kuru lokā ir arī Gucci grupas zīmola Yves St. Laurent dizainers Stefano Pilati. Tieši Filippo Biandži palīdzēja radīt īpašo krītošo ziedlapiņu efektu uz auduma.