Īstu vai mākslīgu Ziemassvētku eglīti?

FoxNews ziņo par Ziemassvētku tēmu laikā, kad «zaļais» dzīvesveids ir arvien aktuālāka tēma visā pasaulē – kādu eglīti izvēlēties Ziemassvētkiem? Pastāv divi pretēji viedokļi – īstā eglīte pret mākslīgo. Ja uztraukumu rada mežu izciršana, iegādājoties un atnesot mājās īsto Ziemassvētku eglīti, – lielākoties Ziemassvētku eglītes tiek audzētas speciāli šim nolūkam, tādējādi meži netiek izcirsti.

Ziemassvetku egles

Mākslīgās eglītes ir veidotas no plastmasas vai citiem dabai kaitīgiem materiāliem, to otrreizēja pārstrāde ir sarežģītāka nekā īstajai eglītei. Lai gan pastāv iespēja, ka mākslīgā eglīte tiks lietota atkārtoti, balstoties uz ASV Nacionālo Ziemassvētku eglīšu asociācijas (NCTA) informāciju, atkārtoti tās tiek lietotas 6 līdz 9 gadus un vēlāk nonāk ekosistēmā, radot kaitējumu dabai.

Kādu eglīti izvēlēties, ir katra paša izvēle – pastāv dažādas iespējas. Arī šogad «Latvijas Valsts Meži» savās apsaimniekotajās teritorijās ir ļāvuši savām vajadzībām nocirst vienu eglīti – par svētku prieku ar īstu un zaļu Ziemassvētku eglīti ir padomāts, lai dabai netiktu radīts kaitējums. Mājaslapā www.kurtuesi.lv/eglite iespējams uzzināt «Latvijas Valsts Meži» apsaimniekotās mežu teritorijas, kurās ir atļauts nocirst savu Ziemassvētku eglīti.

Ja uzskatāt, ka ne mākslīga, ne nocirsta īsta Ziemassvētku eglīte nespēj nenodarīt ļaunumu ekosistēmai, vienmēr var izpušķot eglīti mežā vai pagalmā. Tāpat ir iespēja uz Ziemassvētkiem iegādāties eglīti podā un pavasarī to iestādīt pie mājas vai mežā.