Izeja no depresijas

Dzirdēts, ka cilvēku garastāvoklis kļūst nomākts laikā, kad sauli un siltumu nomaina mākoņi un lietus – rudenī. Ilgstošai nomāktībai var būt bīstamas sekas – depresija.

Depresija sagādā ciešanas ne tikai depresijas nomāktajiem, bet arī viņu tuviniekiem. Cilvēki, kuri cieš no depresijas, visbiežāk dzird vienu padomu – meklē palīdzību. Tieši tas arī ir jādara – jālieto zāles vai jāapmeklē terapija. Tomēr šo šķietami vienkāršo norādījumu pildīt ir sevišķi grūti, jo viens no izplatītākajiem depresijas simptomiem ir slimības neapzināšanās vai noliegšana. Tāpēc līdzcilvēki ir neaizstājami ceļā uz depresijas ārstēšanu.

The Wall Street Journal atklāj, ka situācijās, kad līdzcilvēkā ir manāmas depresijas pazīmes, ir jāizvairās no diskusijām par slimību, bet jāmeklē šī stāvokļa iemesli. Pēc Psychology Today depresija ir cieši saistīta ar niknumu – depresīvi cilvēki bieži mēdz būt viegli aizkaitināmi un dusmīgi. Tā vietā, lai uz dusmām reaģētu ar dusmām, ir jācenšas depresijas nomāktajam cilvēkam radīt drošības sajūtu un atbalstu, kas ir pirmais solis ceļā uz savas slimības atzīšanu un ārstēšanu.