Kods Bravo, Kods Ādams un citi slepenās saziņas veidi

Vairākums no cilvēkiem uz zemeslodes prot vismaz divas valodas, to ir iespējams novērot gan pēc veiktajiem pētījumiem, gan vienkārši palūkojoties apkārt uz cilvēkiem. Tas nozīmē to, ka iespējamība saprast, ko citi runā, ir visai augsta. Tomēr brīžiem ir gadījumi, kad ir nepieciešams sarunāties veidā, ko citi nespētu iztulkot un saprast. Šim nolūkam ir ieviesta kodu sistēma, kura atšķiras ne vien starp dažādām valstīm, bet starp nozarēm vai pat individuāliem uzņēmumiem.

Ja gadās paviesoties Lielbritānijā, tad noderīgs var izrādīties kods “Inspector Sands”. Visbiežāk tas tiek lietots starp veikalu darbiniekiem, lai paziņotu viens otram par ugunsgrēka esamību telpās, bet neceltu trauksmi starp apmeklētājiem.

Kods Ādams (Code Adam) sākotnēji tika ieviests kā populārā lielveikalu tīkla Wallmart saziņas līdzeklis, taču šobrīd tas jau ir apstiprināts kā internacionāls brīdinājuma kods. Kodu Ādams izmanto, lai paziņotu, ka veikala telpās ir pazudis bērns un jāuzsāk meklēšana. Tas tika nosaukts par piemiņu Ādamam Valšam, kurš 1994. gadā pazuda veikala telpās, un vēlāk tika atrasts noslepkavots.

Šādi kodi lielākoties ir paredzēti, lai brīdinātu pr esošajām briesmām. Tomēr kods Bravo (Code Bravo) atšķiras no visiem ar to, ka nevis brīdina darbiniekus, bet ir paredzēts vispārīgas trauksmes un panikas celšanai. Par to un vēl vairāk var uzzināt Listwerse sagatavotajā sarakstā ” Top 10 kodi, kas Tev nebūtu jāzina“.