Trīsdimensiju televizori

Ir vairāki veidi, kā attēlu padarīt trīsdimensionālu, no kuriem divi sniedz iespēju video skatīties arī bez 3D brillēm. Līdz šim ļoti veiksmīgas 3D bez-briļļu produktu līnijā bijušas maza izmēra ierīces, piemēram, telefoni un datoru monitori, taču LG izaicinājums bija radīt lieliskas kvalitātes 3D televizorus, kam brilles nav nepieciešamas.

Televizoru ražotāji atklājuši divas tehnoloģijas, kas mums neliek vilkt slepeno aģentu cienīgās brilles. Parallax barrier tehnoloģija ir īpaša materiāla pārklājums televizora ekrānam un kā izrādās, tas katrai cilvēka acij raida atšķirīgu signālu, kas kopā veido šo trīsdimensionālo attēlu. Tomēr ne visiem skatītājiem varētu šķist ērti, ka šāds televizors liek atrasties vienā punktā, lai 3D attēlu saskatītu. Tādēļ LG speciālisti izveidojuši dārgāku, tomēr vēl pilnīgāku – Lenticular – tehnoloģiju, kur ekrāns veidots no vairākām paralēlām lēcām, – tas ļauj skatīties video no dažādiem leņķiem un izbaudīt trīsdimensiju efektu, bez īpašajām brillēm.

Skatoties nākotnes tehnoloģijās, tiek domāts par mušu šūnveida acs uzbūvei līdzīgiem ekrāniem, kā arī par hologrāfijas attēlojošiem televizoriem – pavisam drīz tā būs realitāte!