Pāreja no 2D uz 3D

Pagājušajā mēnesī LG prezentēja savu 3D tehnoloģijas versiju un divu dažādu veidu brilles stereoskopisku attēlu redzēšanai. Šonedēļ LG atskatījās uz pārēju no 2D uz 3D un tās ieguvumiem.

IMAX: Tik īstas sajūtas

Stereoskopisko 3D attēlu tehnoloģija balstās uz to, ka kreisā un labā acs redz dažādus attēlus.

Tomēr arī bez šī efekta ir iespējams izveidot dziļuma ilūziju attēlos. Pateicoties izmēra novirzēm, IMAX teātros redzamais ekrānā rada perspektīvas sajūtu, kas tiek uztverta kā trīsdimensiju. Un tā kā mēs esam pieraduši skatīties televīziju, mūsu smadzenes 2D attēlus no dažiem leņķiem uztver kā trīsdimensiju.

IMAX 3D galvenais princips ir pāreja no 2D uz 3D funkciju dažos televizoros. Ideja ir radīt asu kontrastu ekrānā – starp lielu un mazu objektu, izmantojot objektu pārklāšanos vai atšķirīgas attēla spilgtuma vai dzidruma pakāpes, kas arī liek labajai un kreisajai acij analizēt attēlu atšķirīgi.

Apskatiet augšējo attēlu. Šo kontrastu dēļ mēs varam uztvert, ka mobilie telefoni, kas atrodas ekrāna lejasdaļā, ir priekšplānā, modeļu sejas ir mazliet aizmugurē un koki uzņēmuma augšpusē ir tālākajā plānā. Šādā veidā tiek radīta 3D ilūzija.

Tā kā pāreja no 2D uz 3D formātu pamatā ir uzlabota IMAX versija, viedokļi par to ir dažādi. Lai būtu patiešām efektīva, pārejai jābūt vienmērīgai, bet dažas atskaites rāda, ka šobrīd daži pārveidotie objekti izskatās saliekti vai dreboši. Tomēr pāreja no 2D uz 3D bez šaubām ir nepieciešama. Tā kā nepilnīgi 3D attēli var izraisīt reiboni skatītājiem, daži eksperti uzskata, ka jauno tehnoloģiju ir pāragri laist tirgū.

LG Electronics ir radījuši savu pārejas no 2D uz 3D tehnoloģiju, bet plāno neizlaist to, kamēr netiks novērstas blakusparādības un tiks nodrošināti perfekti 3D attēli.

Satura meklējumos

Kaut arī 2010.gada FIFA Pasaules Kauss tiks pārraidīts 3D formātā, radot prieku sporta faniem, tomēr 3D formāta pozīcijas vēl nav tik stabilas. Jāsaka gan, ka šogad tiek plānots izlaist filmas 3D formātā lielā skaitā, kā aŗī sagaidāmi Blu-ray diski šajā formātā. Lai nodrošinātu to izmantošanas iespējas, LG jau ir izlaidis savu 3D Network Blu-ray DiscTM Player.

Turklāt, strādājot ar vietējo tīklu SBS, LG Electronics ir izdevies izstrādāt pasaulē pirmo virszemes 3D televīziju. Atšķirībā no satelīttelevīzijas vai kabeļtelevīzijas, kur parasti ir nepieciešami vairāki kanāli 2D un 3D satura pārraidei, SBS pārraidāmā attēla vienlaicīgai pārveidei 2D un 3D formātā ir nepieciešams viens kanāls. LG tehnoloģija ir pirmā, pateicoties kurai tas ir iespējams un pateicoties kurai 3D formāts kļūst arvien reālistiskāks.