Radoša pieeja būvniecībai – atkritumu mājas

Laikā, kad pasaule aktīvi domā par resursu taupīšanu un lietu otrreizēju pārstrādi, savdabīgais Teksasas iedzīvotājs Dens Filips (Dan Phillips) rāda drosmīgu piemēru. Viņš no atkritumiem būvē mājas! Dena dzīve bijusi piesātināta: viņš strādājis armijā, pasniedzis deju stundas koledžas studentiem, gatavojis puzles un tirgojies ar antīkiem priekšmetiem. Savu šī brīža nodarbošanos, dzīvojamo ēku būvniecību no atkritumiem, Dens uzsāka pirms 12 gadiem.

Mājas

Viņa būvētās mājas izceļas uz pārējo, tradicionālo, ēku fona – to jumti būvēti no dažāda veida dakstiņiem, grīdas no vīna pudeļu korķiem, bet logi veidoti kā vitrāžas.

Dens apgalvo, ka “fizikas likumi būvniecībā, protams, ir nemainīgi, taču materiālu izvēle ir absolūti neierobežota un izmaksas – nesalīdzināmi zemākas”.

Atkritumi

Vērts piebilst, ka gan Eiropā, gan arī daudzviet citur pasaulē pilsētu pašvaldības regulāri rīko “lielās tīrīšanas dienas” – cilvēki iztīra savas mājas no nevajadzīgām vai apnikušām mēbelēm, grāmatām, puķupodiem un izliek to visu uz ielas. Pirms citiem vairs nevajadzīgās mantas savāc miskastes mašīna, tās veselu dienu pieejamas jebkuram interesentam. Vislielākie ieguvēji šajās “krāmu dienās” parasti ir studenti.

Mājas

Kāpēc lai šajā ekonomiski sarežģītajā, bet radošajā laikā mēs neņemtu piemēru no Dena un citiem gudriniekiem? Ļoti iespējams, ka tas kas vienam kļuvis lieks, citam būs tieši laikā!