Ginesa rekords ātrrakstīšanā ar mobilo tālruni LG mobilo tālruņu pasaules kausa izcīņas finālā

LG mobilo tālruņu pasaules kausa izcīņas lielajās fināla sacensības Ņujorkā startēja komandas no 13 pasaules valstīm. Uzvaru tajās izcīnīja Dienvidkorejas komanda, bet Portugāles pārstāvim izdevās pārspēt Ginesa Pasaules rekordu ātrrakstīšanā ar mobilo tālruni!

Sacensības norisinājās piecās kārtās, un dalībnieki sacentās teksta ievadīšanā gan individuālās, gan komandu sacensības. Visās sacensībās tika izmantoti LG mobilie tālruņi ar QWERTY taustiņu (LG GW520) un klasisko taustiņu (LG BL20) izvietojumu. Uzdevums bija ievadīt tālrunī frāzes savā dzimtajā valodā.

Dalībnieku vērtējuma pamatā bija ātrums un precizitāte, un sacensību uzvarētāji – Dienvidkorejas komanda – saņēma pasaules čempiona titulu un balvu — 100 000 ASV dolāru. Otro un trešo vietu ieguvušās ASV un Argentīnas komandas saņēma attiecīgi 20 000 un 10 000 ASV dolāru lielas naudas balvas.

Savukārt iespēju pārspēt Ginesa rekordu teksta ievadīšanas ātrumā un saņemt papildu balvu – vēl 10 000 ASV dolāru – izmantoja Portugāles pārstāvis – 27 gadus vecais Pedro Matiass. Viņš 1 minūtes un 59 sekunžu laikā tālrunī, lietojot QWERTY tipa tastatūru, ievadīja 264 simbolu tekstu (tātad vidēji 2,2 simbolus sekundē), iepriekšējo rekordu pārspējot par 23 sekundēm.